Про це в інтерв'ю wPolityce.pl розповів колишній керівник польського спецназу GROM та екс-заступник голови Бюро національної безпеки країни Роман Полько.

Читайте також: В Кремлі попередили, як відреагують на вихід США з ракетної угоди

В ухваленні рішення щодо розірвання ракетного договору є два важливих моменти, зауважує польський генерал. По-перше, Росія вже не перший рік порушує положення цього договору, а по-друге, ця угода не поширюється на Китай.

Пекін скрупульозно зміцнює свою позицію, з кожним місяцем його військовий потенціал посилюється, а сфера впливів розширюється. Невдовзі США почнуть ставитися до Китаю як до набагато важливішого гравця, ніж Росія. Тому, на думку Полько, у прагненні Трампа вивести США з Договору про ліквідацію РСМД основну роль зіграв китайський фактор, а не те, що Москва не дотримується домовленостей.

Путін пам'ятає досвід своїх попередників і знає, що особливих шансів у гонці озброєнь у нього не буде. Росія не може дозволити собі розвивати армію в тому ж масштабі, що США. Слід розуміти, що рішення про вихід з Договору про РСМД обговорювалося не у Twitter, йому передувала аналітична робота, багатогодинні консультації. Трамп не міг би зробити такої заяви, не переконавшись, що це найкраще рішення. У США є експерти, які знають радянську політику не тільки із книг: вони були активними учасниками політичного життя в роки холодної війни і розуміють, на що здатна Москва,
– пояснює генерал польської армії.

Читайте також: Покарання Росії та конфлікт з Європою, – західні ЗМІ про вихід США з ракетного договору

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що хоче розірвати з Росією договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. За його словами, саме Кремль порушив умови цієї угоди.

До слова, раніше американські ЗМІ з посиланням на джерела писали, що під час найближчих зустрічей з російськими чиновниками радник президента з національної безпеки Джон Болтон повідомить Росії, що США мають намір вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Додамо, що представник Вашингтона планує провести перемовини з міністром оборони РФ Сергієм Шойгу та очільником тамтешнього МЗС Сергієм Лавровим.

Про який договір мовиться?Договір між СРСР і США про ліквідацію ракет середньої та малої дальності підписали Михайло Горбачов та Рональд Рейган у Вашингтоні 8 грудня 1987 року під час радянсько-американського саміту.

Договір є безстроковим і забороняє виробляти, випробовувати, розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування середньої (від 1000 до 5500 км) та малої (від 500 до 1000 км) дальності. Сторони повинні були протягом 3 років знищити всі пускові установки та ракети наземного базування із відповідним радіусом, включно з ракетами як у європейській, так і в азійській частині СРСР. Ця домовленість про реальне скорочення наявних озброєнь стала першою в історії.