Військовий аналітик, майор запасу ЗСУ, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман зауважив, що важко назвати кількість бойовиків ПВК "Вагнера", які прибули до Білорусі. А також, він припустив, чим вони будуть там займатися. Про це він розповів 24 Каналу.
До теми "Вагнера" більше не існує: Подоляк припустив, чи вбереже це Путіна від нового заколоту
Стануть інструкторами
Алєксандр Лукашенко зізнавався, що дуже радий з того, що вагнерівці, які мають бойовий досвід, прибудуть до Білорусі та стануть інструкторами з навчання білоруських військовослужбовців.
Лукашенко у такий спосіб сподівався посилити боєздатність білоруської армії. А можливо будуть створенні спільні з вагнерівцями та білоруськими військовими загони,
– зазначив військовий аналітик.
Він припустив, що вагнерівці в Білорусі будуть приводити себе до ладу, тренуватися тощо – те, що має робити, будь-яка військова структура після того, як вона брала участь в бойових діях. А ПВК "Вагнера" ще й вчинили заколот в Росії.
Кордон під контролем
Водночас Україна вживає усі засоби, щоб убезпечити кордон з Білоруссю.
На ставці Верховного Головнокомандувача доповідав командувач Об'єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв, який є командиром угруповання, яке розташоване уздовж кордону з Білоруссю. Там були добудовані додаткові укріплення та щільно все заміноване.
Також Наєв наголосив, що загрози нападу з боку Білорусі наразі немає. Адже там не зосереджені такі сили та засоби, які б могли суттєво просунутись. Крім того, на кордоні з Білоруссю місцевість – заболочена, а дороги між річками та озерами, де можна просунутись, повністю під контролем Сил оборони.
Водночас вагнерівців ми навряд чи побачимо на лінії фронту,
– наголосив майор запасу.
Олексій Гетьман зауважив, що можливо невелика їхня частина підпише контракт з міноборони Росії та продовжить воювати.
Військовий аналітик, припустив, що будуть робити вагнерівці в Білорусі: дивіться відео
Але основне угруповання найімовірніше поїде туди, де й було ПВК "Вагнера" до початку повномасштабного вторгнення Росії – у країни Африки та Близького Сходу. Там вони перебували у статусі чогось середнього між військовою організацією та охоронною структурою. Зокрема в Африці вагнерівці контролювали видобування золота та алмазів.
Що відомо про перекидання вагнерівців до Білорусі
- "Беларускі Гаюн" повідомив, що проти ночі 15 липня на територію Білорусі з Росії в'їхала колона вагнерівців. Колона складалась з щонайменше 60 автомобілів, зокрема пікапів, великих фур, буханців та мінімум 3 автобусів для перевезення людей. Також колона рухалась у супроводі білоруської ДАІ.
- Рухалась колона по території Білорусі повз Рогачов у бік Бобруйська, а згодом – на Осиповичі. Ймовірно – до наметового табору ПВК "Вагнера" в селі Цель.
- Водночас речник ДПСУ Андрій Демченко підтвердив, що на території Білорусі з'явились "окремі групи представників із приватних військових кампаній". Вони приїхали з території Росії.
- Також він наголосив, що ситуація на кордоні з Білоруссю залишається повністю контрольованою.