Такі дані про опубліковані у прогнозі The Economist за 27 липня.
До теми Вибори у США 2020: Трамп проти Байдена – оновлені рейтинги та останні новини
Що це за дослідження
Прогностична модель журналу оновлюється кожного дня. На прогноз впливають результати соціологічних опитувань, а також економічна та демографічна ситуація в окремих штатах. Модель розрахунку шансу перемоги розробили за участі Ендрю Гельмана та Мерліна Хейдеманнса, фахівців у галузі статистичного моделювання та політології з Колумбійського Університету. Для розрахунку результату виборів США, які відбудуться 3 листопада, цей метод видання використовує вперше – як у всій країні, так і в кожному штаті окремо.
Штати окремо
Відповідно до прогнозу Байден має шанс отримати від 250 до 415 голосів виборців, тоді як для перемоги потрібно 270. Трампу ж прогнозують лише 123-288 голосів. Відповідно наступним президентом США, найімовірніше, стане Джордж Байден (шанс перемоги 91%, тобто 9 із 10).
За результатом розрахунків Джо Байден, ймовірно виграє у 13 штатах:
- Каліфорнії;
- Орегоні;
- Іллінойсі;
- Массачусетсі;
- Вермонті;
- Коннектикуті;
- Нью-Джерсі;
- Делавер;
- Нью-Йорку;
- Мериленді;
- Род-Айленді;
- У штаті та місті Вашингтон (округ Колумбія).
Теперішньому лідеру США Дональду Трампу прогнозують перемогу в 13 штатах:
- Алабамі;
- Теннессі;
- Західної Вірджинії;
- Кентуккі;
- Арканзасі;
- Канзасі;
- Оклахомі;
- Небрасці;
- в Південній і Північній Дакоті;
- Вайомінгу;
- Юті;
- Айдахо.
Якщо це підтвердиться, на виборах результат Байдена буде 53,9% голосів, а Трамп збере 46,1%.
Що відомо про Джозефа Байдена?
Це американський політик і член Демократичної Партії. Від 1973 до 2009 був сенатором штату Делавер. У роки правління Брака Обами був 47 віце-президентом США. Якщо переможе на цьогорічних виборах, стане найстаршим президентом в історії США (78 років).Читайте також Зеленський може відвідати США ще до виборів, – посол
Як проводяться вибори президента США
Вибори президента США відбудуться 3 листопада. На них оберуть 46 президента Сполучених Штатів.
Обирають лідера не всі громадяни, а колегія виборців, у якій 538 представників 50 штатів і столиці Вашингтону. Результати затверджують на спільній сесії Конгресу. Якщо голоси кандидатів розділяться порівно, переможця визначать законодавці Палати представників. Якщо ж і там не визначать переможця, то його обиратиме вже Сенат.
Чому більшість – не перемога
Оскільки американці не вибирають безпосередньо президента, більшість голосів не гарантує перемогу на виборах. Голоси віддають за представників колегії виборців, які 15 грудня обиратимуть президента виходячи з результатів виборів у своєму штаті.
Переможець забирає усе
Кількість представників штату пропорційна кількості населення, тому у кожного вона інша. Вибори проводяться в кожному штаті окремо. Якщо кандидат перемагає в окрузі, то забирає голоси всіх представників цього штату. Виняток становлять Небраска та Мен, де голоси ділять відповідно до результатів всенародного голосування.