Тоді датчики у сусідньому містечку Сєверодвінськ показали значне перевищення радіаційного фону. Проте у Міноборони РФ це заперечили. Через деякий час Російський гідрометцентр оприлюднив інформацію, що через вибух на військовому полігоні 8 серпня у Сєверодвінську рівень радіації перевищував звичні показники у 4 – 16 разів. Окрім того, ймовірно, радіаційне опромінення отримала низка військових, що брала участь у дослідженні.

Основне: Вибух і витік радіації на полігоні під Архангельськом: що відомо на цей момент – фото, відео

Інформацію про радіаційний рівень міжнародним колегам росіяни перестали надавати через два дні після випробування на військовому полігоні в РФ. Мовиться про станції моніторингу радіації в Дубна і Кірові. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Цікаво, що обидві станції розташовані за понад тисячу кілометрів від місця, де стався вибух з ймовірним витоком радіації.

Увага! Річ у тім, що саме ці станції є частиною міжнародної мережі моніторингу, які мають надавати інформацію щодо виконання Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань. А місто Дубна є наукоградом на півночі Московської області Росії і є найбільшим у країні центром з досліджень в галузі ядерної фізики.

Вже з 13 серпня інформацію перестали передавати ще 2 російські станції на Чукотці та Алтаї.

Відстань від станції на Чукотці, що розташована у місті Білібіно, до селища Ньонокса, де стався вибух на військовому полігоні, становить аж 4 687 кілометрів.

Відстань від Ньонокса до станції в місті Залєсово на Алтаї – дещо менша, проте теж дуже велика: 3 795 кілометрів.

До прикладу, українська столиця вдвічі ближче (за 2 179 кілометрів) до російського селища, де стався вибух і витік радіації, ніж станція на Чукотці, що припинила мовлення.

У Росії вже відповіли на зауваження. Там кажуть, що дотримуються цього договору та обмінюються інформацією з Організацією Договору. Зупинку передачі даних у РФ пояснили "проблемою зі зв’язком". Коли саме вони відновлять передачу даних, поки не відомо.

До речі, такі станції моніторингу, розкидані по світу і здатні фіксувати все: від сейсмічних зрушень до звукових коливань.

Володимир Путін вже прокоментував інцидент, що трапився під Архангельськом. Він каже, що нема чого боятися, перевищення радіації у Росії немає. Втім, очільник Кремля розповів також про експертів, які працюють на місці та відправляють йому звіти. Він також обмовився про якість "превентивні заходи, яких вживають Ньоноксі", але не уточнив, що саме має на увазі.

До теми: У Норвегії зафіксували підвищення радіації: роздумують про зв'язок з вибухом в Архангельську

Що відомо про вибух на військовій базі під Архангельськом?За офіційними даними, вибух і пожежа сталися під час випробувань рідинної реактивної рухової установки. В результаті загинули 7 людей, ще приблизно 15 отримали поранення. Цікаво, що на режимний об'єкт, де стався вибух російських МНС-ників не пустили, з наслідками аварії власними силами боролися військові з частини.

Полігон у селищі Ньонокса, на якому стався вибух, призначений для випробування балістичних міжконтинентальних ракет та крилатих і зенітних ракетних комплексів морського базування.

Там тестують практично всі ракети, якими озброєні бойові кораблі військово-морського флоту Росії, а також випробовують двигуни та ракети для атомних підводних човнів. Поруч з полігоном є військове містечко – Сопка. Це режимна зона, щоб потрапити туди потрібен особливий пропуск.