Так наслідки вибуху під Архангельськом, результатом якого міг стати витік радіації, прокоментував російський президент Володимир Путін. Під час спільного брифінгу французького і російського лідерів журналістка запитала в Володимира Путіна, якою є зараз ситуація із радіацією в Сибіру.
Актуально: Вибух на полігоні під Архангельськом: російські станції моніторингу радіації не дають даних
Вам треба з географією розібратися. Якщо ви маєте на увазі ситуацію у Північному морі, то це інший регіон Російської Федерації. Ніякої загрози там немає і перевищення радіаційного фону також,
– наголосив Путін.
Він додав, що туди були направлені експерти, в тому числі й незалежні. Вони слідкують за ситуацією.
Пишуть звіти, я їх отримую і читаю. Ми серйозних змін там не бачимо, але превентивних заходів вживаємо,
– додав очільник Кремля.
Про які заходи йдеться він не уточнив.
Згадав Путін і про загиблих, і постраждалих в результаті вибуху під Архангельськом. Він сказав, що ці люди виконували дуже важливу для держави роботу і будуть нагородженні почесними відзнаками.
Що сталося під Архангельськом? На військовому полігоні у селищі Ньонокса 8 серпня в Росії стався вибух. Після цього у сусідньому містечку Сєверодвінську радіаційні датчики різко підскочили. Проте у Міноборони РФ заперечили підвищення радіаційного фону в Архангельській області. Втім, згодом у гідрометцентрі Росії все ж відзначились заявою: мовляв, перевищення таки було, при тому – у 4 – 16 разів.
За офіційною інформацією, вибух і пожежа під Архангельськом сталися під час випробувань рідинної реактивної рухової установки. В результаті загинули 7 людей, ще приблизно 15 отримали поранення. У постраждалих, ймовірно, радіаційне опромінення.