Протягом 30 липня графіки відключення не застосовуватимуть. Голова Укренерго Володимир Кудрицький пояснив, що послабити обмеження вдалося завдяки похолоданню, а також виходу з планового ремонту додаткових генеруючих потужностей.
Дивіться також Чому українцям почали менше вимикати світло та як довго це триватиме
"До всіх одне прохання"
Водночас Кудрицький закликав українців економно споживати електроенергію. Зокрема, він попросив переносити енергоспоживання наразі на денні години, з 11-ої до 15-ої.
"У цей час найбільша сонячна активність і комфортна температура для роботи сонячних станцій", – уточнив посадовець.
Він додав, що громадянам варто звикати до ощадливого енергоспоживання, особливо зранку та ввечері. "Ця звичка всім нам знадобиться восени та взимку", – додав Кудрицький.
Раніше голова НКРЕКП Валерій Тарасюк спрогнозував, як вимикатимуть світло восени та взимку. За його словами, на вересень – жовтень зазвичай припадає період найменшого споживання електроенергії, тому відключення у цей період можуть бути менш частими, або взагалі відсутніми.
А ось взимку, ймовірно, повернеться липневий сценарій.
У Кабміні теж зробили прогноз. Радник прем’єр-міністра України з питань енергетики Юрій Бойко зауважив, що наступні три місяці, якщо й будуть виникати обмеження електроенергії, то вони матимуть незначний характер. Водночас це за умови, що не буде обстрілів.
Чому українцям вимикають світло менше
- До ладу повернулися два енергоблоки атомних електростанцій. Йдеться про завершення робіт із завантаження свіжого ядерного палива. Два додаткових гігавати потужності дозволили скоротити кількість черг з 3 – 4 до 1 – 2.
- Збереження сприятливої сонячної погоди. Приблизно з 12 до 16 години фотоелектричні панелі на сонячних електростанціях дають максимум генерації електричної енергії.
- Зниження температури повітря з аномально високих 35 до 25 градусів, а вночі навіть нижче. Споживачі менше використовують промислові та побутові кондиціонери. Це дозволяє скоротити обсяг споживання.
- Наразі встановився баланс між генерацією та споживанням електричної енергії. Він зберігається навіть вдень та увечері, тобто в пікові години.