Немає ніяких зовнішніх передумов для того, щоб позиція Росії щодо України змінилася, а чергове перемир'я, оголошене на Донбасі з 21 липня, стало всеосяжним, стійким і безстроковим. Про це в коментарі "Обозревателю" розповів заступник міністра з тимчасово окупованих територій Георгій Тука.
Актуально: Режим тиші та обмін полоненими: як пройшли чергові мінські домовленості
Гіркий досвід свідчить про те, що цих перемир'їв було вже близько двох десятків. Хотілося б вірити, що це буде краще, але віри немає,
– сказав він.
Водночас, на думку Туки, поліпшити ситуацію на окупованому Донбасі могло б стрімке погіршення економічного становища в Росії.
Якщо називати речі своїми іменами, зараз має місце успіх російської політики з деблокування і десанкціонування. У ПАРЄ їх повернули, йде активне обговорення скасування санкцій. Я думаю, вони відчувають себе на коні, і причин для зміни їх позиції я не бачу,
– наголосив Тука.
Важливо! Згідно з домовленостями, які досягла Тристороння контактна група у Мінську, перемир’я на Донбасі повинно розпочатися опівночі 21 липня за київським часом.
Окрім того, ТКГ домовилася про обмін полоненими у форматі 208 на 69. Так, Україна віддасть 208 засуджених та отримає 69 громадян, яких незаконно утримують на окупованому Донбасі. Щоправда, це не стосується політв'язнів та військовополонених, яких утримують в Росії та анексованому Криму.