Вірменія зближується з Францією та Індією
Вірменський прем'єр-міністр публічно дав чітке розуміння того, що Єреван детально розглядає дві речі.
Читайте також Рішення суду ООН поставило хрест на прагненнях України, але відкрило нові двері
По-перше, Вірменія вже офіційно не сприймає Росію як надійного партнера в питаннях безпеки та військової співпраці.
Зіграли свою роль зрадницька політика Кремля щодо Нагірного Карабаху, а також невиконання замовлень з постачання військового обладнання російського виробництва на потреби вірменських збройних сил на основі раніше укладених контрактів, попри те, що кошти були перераховані завчасно.
Відтепер Вірменія визначила пріоритетом зближення в безпекових питаннях з Францією та Індією. Пашинян розраховує отримати достатню кількість військової техніки від нових партнерів, а також сподівається на досягнення більш комплексних домовленостей на кшталт того, що реалізувала Україна з Великою Британією.
У цьому ключі інтереси Парижу і Єревану збігаються і грають проти Москви.
Кремль остаточно втрачає союзника
По-друге, Пашинян вже не ухиляється від ідеї виходу з ОДКБ. Незабаром ця ініціатива стане не тільки елементом політичного тиску на Росію, але й повноцінним рішенням, затвердженим вірменськими органами державної влади. Вірменія вийде з ОДКБ, давши старт для розпаду проросійського об'єднання, і це лише питання часу.
Цікаво У чому полягає план Трампа про завершення війни в Україні за добу
Отож розрив між Вірменією та Росією збільшуватиметься і надалі. Кремль остаточно втрачає свого традиційного союзника в так званому пострадянському просторі.
Біжучи за недосяжними й примарними глобальними імперіалістичними цілями, Росія безповоротно послаблює свій вплив на регіональному рівні. Україні варто використати вказану ситуацію у власних інтересах, й тоді у найближчій перспективі будуть створені можливості для формування проукраїнської коаліції навіть в традиційній орбіті контролю Росії.