Про це 24 Каналу розповів засновник першого воєнного братства Білорусі Сергій Бульба. Він запевнив, що є інформація про щонайменше дві локації, де можуть збудувати завод для виробництва дронів.

Дивіться також Прорив білоруських військових гелікоптерів у Польщу: лукашенківського посла викликали в МЗС

"Лукашенко у нас відомий комерсант. Це не перші перемовини Білорусі з Іраном. Торік білоруси просили їм продати технологію виробництва реактивних снарядів великого калібру", – зазначив Сергій Бульба.

Де можуть розмістити завод

Достеменно невідомо, як далеко зайшли білорусько-іранські переговори щодо реактивних снарядів. Однак інформація щодо іранських дронів на території Білорусі з'являлась ще кілька місяців тому.

Зокрема, розібрані іранські безпілотники, які були в російському Мурманську, перекидали до Білорусі, на завод у Гомелі. Там їх доукомплектовували, а потім знову їх везли у Росію.

Ми не здивовані, що називають дві локації, де можуть розмістити завод. Гомельський радіозавод або ж Аршанський авіаремонтний завод. Колись там українці мали частину будівлі для "Мотор Січі",
– зауважив Бульба.

Через якийсь час через певні внутрішні непорозуміння право власності на будівлю відкликали. Хай там як, але в України досі залишились детальні відомості про цю локацію.

На думку засновника першого воєнного братства Білорусі, місцеві не здивуються, якщо раптом на цю локацію прилетить щось з українського боку.

Сергій Бульба про місце розташування заводу іранських дронів в Білорусі: дивитись відео

Ситуація між Білоруссю та Польщею загострилась: що відомо

  • Увечері 1 серпня Міністерство оборони Польщі повідомило, що 2 білоруські гелікоптери порушили повітряний простір їхньої країни. Однак місцеві писали про те, що щось активно літало у повітрі ще обідом.
  • Одразу після підтвердження інциденту міністр оборони Польщі Маріуш Блащак наказав збільшити кількість військових на кордоні та посилити його додатковими силами. Мовиться, зокрема, про бойові вертольоти.
  • Тим часом у Білорусі нахабно заявили, що жодного порушення повітряного простору з їхнього боку не було. При тому, в білоруському міноборони назвали конкретні літаки, які начебто "не порушили повітряний простір". Іронія в тому, що цього не робило польське відомство.