Такою думкою в розмові з 24 Каналом поділився військовий експерт, фахівець з протиповітряної оборони Андрій Крамаров. За його словами, світовий ВПК налаштований так, щоб ракети здебільшого збивалися іншими ракетами, і це вважалося найефективнішим способом. Проте Україна на практиці доводить геть інакше.

Цікаво Найбільш недооцінене військо: чому Україна опустилася на 18 місце найсильніших армій світу

Засоби РЕБ – майбутня зброя

В умовах шалених ракетних обстрілів, яких не зазнавала жодна країна в історії, Україні вдалося віднайти нові методи протидії ракетам та безпілотникам – засоби радіоелектронної боротьби, які потроху стають переломом для українських можливостей.

Я з цим погоджуюся <..> Це стало таким же проривом у військово-промисловому комплексі, як-от раніше було винайдення FPV-дронів, які можуть нести боєприпас. Системи РЕБ не просто вносять корективи, а дійсно ледве не змушують ракети самознищуватися – це новий невидимий щит,
– зауважив Андрій Крамаров.

РЕБ не становить загрози для живої сили противника, але впливає на стан і ефективність сучасної зброї, яка залежить від постійного обміну радіосигналами з іншими системами на полі бою та за його межами.

Майже кожна комунікаційна технологія покладається на електромагнітні сигнали: чи то солдати з радіостанціями, дрони, що підключаються до операторів, чи ракети, пов'язані із супутниками. Одним з основних, але ефективних інструментів є глушник, який порушує зв'язок, надсилаючи потужні сигнали на тих самих частотах, що й рації або дрони, щоб створити перешкоди й заблокувати сигнал.

Українські засоби РЕБ ефективно протидіють ворожим цілям

  • Генерал армії у відставці Микола Маломуж пояснив, що засоби РЕБ – це потужні суперкомп'ютери, завдяки яким можна увійти в систему керування ракетами. Вбудований штучний інтелект дезорієнтує ракету – вона не може рухатися, бо на неї впливає радіоелектронне випромінювання. Тому використання радіоелектронної боротьби може стати ефективним захистом для українських населених пунктів під час атак ворога.
  • Голова Мінцифри Михайло Федоров анонсував створення в Україні "Армії роботів" та "Армії РЕБ". До відповідної ініціативи планують залучити підприємців, які вже створювали різні продукти або вміють їх масштабувати.
  • Водночас військовий експерт з Ізраїлю Давид Гендельман пояснив, щоб системи РЕБ стали переломом у війні, потрібно, щоб це мало системний ефект, тому що одноразове застосування ще ні про що не говорить.