Про це Володимир Зеленський сказав у спільному інтерв'ю Agence France-Presse, Reuters та Associated Press, пише Офіс Президента.

Важливо Зеленський шкодує, що не зустрівся з Байденом до його саміту з Путіним

Президент України підкреслив, що українські воїни вмирають на Донбасі "за всі ті принципи, які проповідують і відстоюють лідери НАТО і ЄС".

Ми щодня доводимо, що готові бути в Альянсі більше, ніж більшість країн ЄС. Через те, що, на жаль, у нас 7 років іде війна, серед українців зросла підтримка вступу в НАТО. Тому що для людей це безпека, це захист для їхніх дітей,
– наголосив глава держави.

Він підкреслив, що сьогодні Україна ближча до отримання Плану дій щодо членства в НАТО, ніж будь-коли. Водночас Зеленський констатував, що за останній рік позиція західних партнерів щодо підтримки України стала міцнішою, але лідери цих держав, як і раніше, часто керуються своїми внутрішніми інтересами.

Вступ України в НАТО: головне

  • Ще влітку 2020 року Україна отримала статус партнера НАТО. Однак наша країна прагне стати повноцінним членом Альянсу та робить для цього все. Щоправда, у самому Альянсі одностайного рішення щодо цього питання наразі немає.
  • Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс й надалі нарощуватиме свій військовий потенціал, щоб протистояти Росії. Держсекретар США Ентоні Блінкен наголосив, що Україна вже володіє усіма інструментами, які необхідні для потенційного приєднання до НАТО.
  • Цікаво, що згідно з соцопитуванням, майже половина українців виступають за вступ країни у НАТО. Водночас понад 50% громадян прагнуть до членства держави в Євросоюзі.