Військовий квиток є безстроковим документом, що засвідчує особу військового, що перебуває на дійсній військовій службі. Крім того, в ньому вказується належність його власника, що перебуває у запасі до виконання військового обов'язку. 24 Канал дізнався про послідовність дій у разі втрати військового квитка та яке покарання за це можуть призначити.

Дивіться також Чи потрібно проходити ВЛК для оформлення бронювання: роз'яснення адвоката

Коли треба отримувати новий військовий квиток

Кожен військовозобов'язаний, військовий чи резервіст повинен: надійно зберігати військовий квиток, стежити за своєчасним та точним внесенням до нього змін, виконувати вимоги закону про військовий обов'язок та військову службу.

Якщо ж старий військовий квиток став непридатним для використання, його було знищено, втратили або вкрали, чи особа змінила ПІБ, то треба отримати новий. Повторно військовий квиток видається за рішенням керівника відповідного ТЦК. Для військовослужбовців – на підставі рапорту, для військовозобов'язаних та резервістів – на підставі заяви.

Якщо така необхідність пов'язана зі зміною ПІБ, новий військовий квиток видається на підставі нового паспорта громадянина України.

Військовозобов'язані, резервісти або звільнені з військової служби, подають заяву до ТЦК, де стоять на військовому обліку. У заяві треба пояснити причини втрати військового квитка. Якщо військовослужбовець втратив військовий квиток чи посвідчення офіцера, то він має спочатку звернутися з рапортом до свого командира. Після службового розслідування необхідно зібрати пакет документів:

  • заяву/рапорт з причинами втрати військового квитка та проханням про повторну видачу
  • паспорт
  • матове фото 3×4 сантиметри без куточка
  • пошкоджений документ або його залишки (за наявності)
  • витяг з наказу про результати службового розслідування (якщо документ втрачено)

Всі ці документи необхідно направити до свого ТЦК.

Штрафи за втрату військового квитка

У разі втрати чи псування військового квитка настає адміністративна відповідальність.

  • За недбале зберігання передбачено штраф від 510 до 850 гривень.
  • Якщо порушення скоєно повторно або у особливий період, штраф становитиме від 850 до 1 700 гривень.

Нововведення, пов'язані з військово-обліковими документами

  • В Україні чоловіки призовного віку повинні мати при собі відповідні військово-облікові документи. Втім, вони є різні і залежать від категорії військовозобов'язаного. В Україні до військово-облікових документів належать: посвідчення про приписку до призовної дільниці, військовий квиток, тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.
  • Перевіряти військово-облікові документи мають право: представники ТЦК та СП; поліцейські;представники Державної прикордонної служби України (у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України).
  • Після того, як в Україні набрав чинності новий закон про мобілізацію, військовозобов'язані громадяни мають носити з собою військово-обліковий документ. У разі відсутності цього документа на громадянина можуть накласти штраф від 17 000 до 25 500 гривень.
  • Кабінет міністрів затвердив нову форму військово-облікового документа. Водночас військово-облікові документи, оформлені до 16 травня, вважатимуться дійсними на всій території України до видачі документа нового зразка.