Про це 24 Каналу розповів російський правозахисник Марк Фейгін. За його словами, лідер Китаю Сі Цзіньпін збирається відвідати Москву 21 березня.
Дивіться також Доленосний вибір Китаю та чи надовго вистачить зброї США: що про Україну пишуть західні ЗМІ
Однак при цьому китайська влада не афішує свої наміри та офіційно не підтверджує візит у Росію.
Це дуже у китайському стилі – до останньої хвилини тримати все у підвішеному стані. Ймовірно, візит Сі до Москви готується. Але китайці залишають за собою право передумати,
– зазначив Фейгін.
За його словами, у такому випадку Китай може сказати, що, мовляв, ніякого візиту і не планувалося.
Після візиту у Москву Сі планує розмову з Зеленським
Фейгін вважає, що навряд чи Сі Цзіньпін їде до Владіміра Путіна для того, аби підтримати російського диктатора чи надати йому зброю.
Адже у ЗМІ з'явився злив інформації про те, що після візиту до Москви лідер Китаю може подзвонити президенту України Володимиру Зеленському.
"Якби Китай разом з Путіним хотів всіх перемогти, то Сі діяв би інакше. Тоді б не було цієї інформації про розмову з Зеленським. А такі плани у Сі Цзіньпіна є. Китай намагається бути хитрішим у всі цій ситуації", – сказав правозахисник.
Стрім Андріани Кучер та Марка Фейгіна: дивіться повне відео
Китай вже отримав Росію, тепер зазіхає на Тайвань
За його словами, Пекін певною мірою виступає адвокатом Москви та намагається врятувати Владіміра Путіна. Однак прагне зробити це такою ціною, яка була б вигідна самому Китаю.
Сі Цзіньпін зустрічався з президентом США Джо Байденом у листопаді 2022 року на полях саміту лідерів G20. Там вони все вирішили з приводу Росії. США більше не чинять опір тому, що Китай здійснює повільну експансію на Росію,
– зазначив Фейгін.
Він додав, що Пекін вже досяг того, що до його зони впливу потрапив весь євразійський простір Росії. А тепер Китай хоче отримати ще й Тайвань. На думку Фейгіна, це завдання практично неможливо розв'язати.
Китай намагається оскаржити роль США
Однак Китай сподівається, що зможе якось просунутися у питанні Тайваню шляхом посередницької місії у війні Росії проти України.
Сі Цзіньпін у певному роді хоче виступити миротворцем, адже він може мати контакт з обома сторонами конфлікту,
– сказав правозахисник.
Він додав, що Київ теоретично готовий прийняти таку посередницьку допомогу. Адже Володимир Зеленський не відмовляється від розмови з Сі Цзіньпіном.
Також, за словами Фейгіна, Китай намагається оскаржити роль США у цьому конфлікті.
"США не є ментором для двох сторін. Вашингтон є прямим союзником Києва. А Пекін претендує на проміжну позицію, оскільки вона вигідніша", – зазначив правозахисник.
Чому Сі Цзіньпін втрутився у війну Росії проти України
Фейгін переконаний, що Сі Цзіньпін не втрутився б у війну, якби не побачив, що Москва програє групі західних союзників разом з Україною.
Китайці розуміють, що виграти у цьому протистоянні неможливо. А вийти з нього потрібно так, аби Росія зовсім "оголилася", але залишилася у тому вигляді, у якому є зараз,
– пояснив правозахисник.
Він додав, що у такому разі Пекін зможе розв'язувати коштом ослабленої Росії свої економічні проблеми.
Як змінилася позиція Китаю щодо війни в Україні: коротко
- Наміри Китаю стати посередником у війні між Росією та Україною свідчать про його бажання грати у "першій лізі" на світовій арені. Ситуація дійшла до того, що Росія вже розплачується за війну проти України китайською експансією на східні, поки ще російські території.
- Видання The Wall Street Journal повідомило, що лідер Китаю Сі Цзіньпін планує поговорити з Володимиром Зеленським. Ймовірно, він зробить це після візиту до Москви. Це може бути перша розмова між лідерами Китаю та України за час російсько-української війни.
- Російський публіцист Андрій Піонтковський наголосив, що Україна не потребує старань китайської влади для урегулювання українсько-російського питання. До того ж на Китай може активно вплинути США у цьому плані.