Слід розуміти, що цей візит Сі Цзіньпін робить після рішення Міжнародного кримінального суду. Нагадаємо, що він видав ордер на арешт Путіна. Натомість глава Китаю демонструє, що відповідна ухвала Пекіна аж ніяк не стосується і не цікавить.

Читайте також Таємна місія Сі та три варіанти для Путіна: що західні ЗМІ пишуть про китайський візит до Москви

Не засуджує злочини, а підтримує

Блінкен зауважив, що візит Сі Цзіньпіна до Росії – демонстрація того, що Китай не вважає, що необхідно притягнути до відповідальності Путіна. Те ж стосується засудження звірств, скоєних росіянами на території України.

Замість того, щоб навіть засудити їх, він радше надасть дипломатичне прикриття для того, щоб Росія продовжувала вчиняти ті самі злочини,
– підкреслив він.

Блінкен також зауважив, що "елементи" мирної пропозиції Китаю, які стосуються війни Росії проти України, відповідають зусиллям, які підтримують США.

"Пропозиція Китаю включає елементи, які ми давно підтримуємо, в тому числі забезпечення ядерної безпеки, вирішення гуманітарної кризи, захист цивільного населення і, дійсно, перший елемент закликає до підтримки суверенітету, незалежності та територіальної цілісності всіх країн", – додав Блінкен.

Водночас він звернув увагу на заклики до припинення війни, які також звучать з Китаю. За словами Блінкена, такі заяви, які не охоплюють "виведення російських військ з української території", – фактично можуть вважатися ратифікацією російського завоювання. Адже це дасть можливість Путіну не лише відпочити, а й переозброїти свої війська. Це означає, що він зможе знову почати війну, але вже у вигідніший для Росії час.

Світ не повинен бути обдуреним будь-яким тактичним кроком Росії, підтриманим Китаєм або будь-якою іншою країною, щоб заморозити війну на своїх умовах,
– наголосив Блінкен.

Деталі переговорів Сі та Путіна

  • Під час переговорів Путін заявив, що Китай буцімто зробив потужний крок у своєму розвитку, і що китайська система доволі ефективна. Ба більше, він навіть позаздрив Пекіну, що в нього все саме так.
  • Він також зауважив, що "детально ознайомився" з так званим "мирним планом Китаю". Нагадуємо, що він буцімто спрямований на врегулювання війни, яку Пекін вперто називає "українською кризою". За словами Путіна, цей план можна обговорити, і що Москва буцімто відкрита до переговорного процесу.
  • Крім того, політики обговорили дружбу між Росією та Китаєм, а також нарощування товарообігу між державами. Цікаво, що більше про так звану "українську кризу" Путін і Сі спілкуватимуться вже завтра, 21 березня.