Керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок розповів 24 Каналу, що західні високопосадовці прибули до України, щоб затвердити нову концепцію нарощування військових спроможностей разом з нашою державою.

Важливо У Rheinmetall розкрили деталі співпраці з Україною: де запустять підприємство і які його плани

"Україна буде в НАТО"

З міністром оборони Франції приїхала до Києва велика делегація, яка представляє військовий бізнес. І цього дня пролунало повідомлення, що компанія Rheinmetall отримала ліцензію на побудову спільного підприємства в Україні.

Також ключовий меседж надіслав Єнс Столтенберг під час свого візиту про те, що "Україна буде в НАТО" – це питання часу.

"Очільник Альянсу засвідчує наявність концепції, яка передбачає реалізацію зміни в стратегії Заходу щодо нарощування військових спроможностей, але разом з Україною. І наша країна інтегрована у цей процес. І сьогодні Захід говорить відверто, що без України йому не вистояти проти Росії", – наголосив Керівник Центру громадської аналітики "Вежа".

Тепер маємо власні крилаті ракети

З моменту анексії Криму Захід був різноплановий в аспекті розумінні загроз, які можуть нести Росія, Китай на інші країни, для сталого розвитку західних держав. В сенсі цього по-особливому сприймається інформація про те, що Україна відмовляється від танків Leopard 1A, тому що вони не їдуть.

Раніше, як зазначив Клочок, ми мовчали про це на тлі об'єднання Заходу проти агресії Росії. Це було справедливо та правильно, тому що треба було "розбудити" західні країни та довести, що їм треба озброюватись – не лише Україні.

"Але те, що ми б'ємо по ворогу українськими ракетами "Нептун" – це очевидний факт. І росіяни розуміють, що Україна вже має власні крилаті ракети", – підкреслив Клочок.

Ба більше, ми вже отримуємо ліцензію на виробництво в Україні іноземних танків, це означає, що вони будуть вироблятися не лише в Україні, але й на Заході.

Що означає візит Генсека НАТО та глав міноборони Франції та Великої Британії до Києва: дивіться відео

Зараз керівництво західних країн почало усвідомлювати на тлі війни, яку розв'язала Росія в Україні, що їм потрібно переозброюватись. А вони не мають чим це робити.

"Саме завдячуючи Україні Захід має на це час. І добре, що він його реалізовують – зокрема в Україні. Цьому був присвячений візит до Києва західних високопосадовців", – наголосив Валерій Клочок.

Що відомо про приїзд до України Генсека НАТО та глав міноборони Франції та Великої Британії

  • В Київ 28 вересня прибув Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Він провів зустріч з Президентом України Володимиром Зеленським, після чого відбувся їхній брифінг
  • Столтенберг наголосив, що ЗСУ "поступово повертають позиції" у своєму контрнаступі проти збройних сил Росії. Крім того, він наголосив, що після саміту у Вільнюсі всі члени НАТО дійшли згоди, що Україна вступить до НАТО. Але для цього потрібно ухвалити певні "історичні рішення".
  • Цього ж дня до України з першим візитом приїхав новий міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс. Президент України провів зустріч з ним, на якій також були присутні начальник ГУР Кирило Буданов та міністр оборони України Рустем Умєров. А з боку Великої Британії – глава штабу оборони країни адмірал Ентоні Радакін.
  • Крім того, Київ відвідав міністр оборони Франції Себастьян Лекорню. Він прибув разом з представників 20 підприємств оборонної промисловості. Під час зустрічей в Україні вони обговорили питання допомоги нашій державі.