Про це в інтерв'ю 24 Каналу заявив політтехнолог Михайло Шейтельман. Він припустив, що наразі треба зробити білоруській опозиції.

Дивіться також План на випадок смерті: хто стане наступником Лукашенка та яка роль його сина Віктора

Лукашенко може бути свідком

Дуже хотілося б, аби усі військові злочинці були покарані за війну в Україні. Утім, Лукашенко в Гаазі може бути свідком, а не звинувачуваним, припустив Михайло Шейтельман.

"Якщо відбудеться Гаазький трибунал, Лукашенко буде в ньому свідком, а не звинувачуваним. Всі його дії на це направлені. Це ми можемо казати, що з його території на нас напали, обстрілювали – це все буде правдою. Але я впевнений, що є сепаратні домовленості, за якими по нам не стріляють з Білорусі. І це буде використано ним в Гаазькому суді", – припустив політтехнолог.

Михайло Шейтельман про долю Лукашенка: дивитись відео

Опозиції треба організуватися

Політтехнолог наголосив, Путіну наразі не треба зміна влади у Білорусі. На самого Лукашенка йому плювати і якби це все сталося рік тому, очільник Кремля вмить призначив би свою людину. А зараз для нього дуже некомфортна ситуація, з якою він може не справитися.

Якщо білоруська опозиція зможе організуватися зараз і заздалегідь буде готова. Наприклад, завтра помирає Лукашенко і за 3 години Тихановська в'їжджає в Палац президента. А одночасно заходить полк Калиновського. Ще через годину їх визнає Захід і усунути буде непросто. Якщо вони цього не зроблять – тоді росіяни когось призначать,
– припустив Михайло Шейтельман.

Стан Алєксандра Лукашенка: останні новини

  • 9 травня Лукашенко відвідав Москву, де на параді виглядав дуже хворобливо. Далі він майже на тиждень зник з медійного простору. Припускалося, що самопроголошеного президента Білорусі могли отруїти. Утім, за даними білоруського опозиціонера Павла Латушка, у Лукашенка сильний інфекційно-алергічний міокардит.
  • Лукашенка могли отруїти за вказівкою Путіна, оскільки той зневірився у готовності "партнера" відкрити другий фронт.
  • У випадку природної смерті президента Білорусі, його обов'язки до нових виборів переходять до спікера верхньої палати парламенту. У разі насильницької – в країні оголошуватиметься надзвичайний чи воєнний стан.