Однією з найрозповсюдженіших причин є версія, що самопроголошеного президента Білорусі отруїли. Про це 24 Каналу розповів російський опозиційний політолог Аббас Галлямов.

Читайте також Путін не упустить шанс: чому потрібно готуватися до того, що Лукашенка скоро може не стати

Єдиний шанс порятунку Путіна

Аббас Галлямов вважає, що відносини між двома диктаторами Владіміром Путіним і Алєксандром Лукашенком брехливі.

"Це така закрита річ, що у нас немає підстав віддавати "пальму першості" одній з точок зору", – зазначив російський опозиційний політолог.

Причини хвороби Лукашенка

Галлямов віддає 33,3% версії, що Лукашенко просто захворів і в цьому немає ніякої політики. Ще 33,3% – росіяни намагались отруїти його і через це він зліг.

Хотіли отруїти, бо Путін зневірився і не сподівається, що йому вдасться переконати Лукашенка відкрити другий фронт,
– сказав російський опозиційний політолог.

Для Путіна відкриття другого фронту дуже важливе, особливо напередодні контрнаступу ЗСУ, адже це єдиний шанс для порятунку.

"Настільки важливо, що він готовий до такої авантюри. Або пан, або пропав", – додав Галлямов.

І ще 33,3 % він віддає так званій "дипломатичній хворобі". Путін натиснув на Лукашенка і він сказав: "Добре. Лечу і зараз буду готуватися. Післязавтра наступаємо".

Лукашенко не хоче відкрито вступати у війну, тому вигадав ще один спосіб, аби цього уникнути.

Чи зацікавлений Путін у смерті Лукашенка: дивіться відео

Ймовірні наступники Лукашенка у разі його смерті

Згідно із законодавством Білорусі, у випадку смерті президента існує два сценарії:

  • якщо глава держави помирає природним шляхом, то до нових виборів його обов'язки виконуватиме спікер верхньої палати парламенту. Наразі цю посаду займає Наталія Кочанова;
  • якщо ж лідер Білорусі помирає насильницькою смертю, то в країні негайно оголошують надзвичайний чи воєнний стан. Таке нововведення з'явилося в Конституції Білорусі лише у 2022 році.

Старший науковий співробітник Центру нових ідей Павло Мацукевич у коментарі DW припустив, що Кочанова має забезпечити передачу влади наступному політику, якого оголосять переможцем на виборах.

Ним може стати старший син Лукашенка – Віктор, який користується авторитетом у владі, нехай і непублічним. Тільки це, за логікою диктатора, гарантує безпеку його сім'ї.

Чутки про хворобу та раптове зникнення Лукашенка

  • Інформація про погіршення здоров'я білоруського диктатора з'явилась одразу після його появи на параді у Москві 9 травня. Тоді він ледве міг пересуватися та одразу повернувся до Білорусі, не пішовши на сніданок разом з лідерами інших країн.
  • Видання The Mirror припустило, що Лукашенка могли отруїти. Пізніше Дмітрій Пєсков пояснив, що начебто Лукашенко дуже поспішав на захід, який мав відбутися у Білорусі. Хоча після приїзду він протягом шести днів не з'являвся на публіці.
  • Білоруські ЗМІ 13 травня поширили інформацію, що Алєксандр Лукашенко переїхав до резидентської клініки в Дроздах. Усе через суттєві проблеми зі здоров'ям.
  • 15 травня Лукашенко вперше з'явився на публіці й нібито почав працювати в центральному командному пункті ВПС та військ ППО.