Засідання відбудеться 26 жовтня 2021 року. Про це повідомив заступник міністра оборони України Олександр Носов.

До теми Україна може не лише просити захисту в НАТО, а й пропонувати допомогу, – експерт

Україна вперше візьме участь в розширеному форматі Конференції національних директорів озброєнь

Саме Олександр Носов представлятиме Україну під час Конференції у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. Засідання відбудеться під головуванням генсека НАТО Єнса Столтенберга.

Вперше за понад півстоліття діяльності Комітету представник України запрошений до участі у питаннях, які раніше були прерогативою виключно країн-членів НАТО,
– заявив Носов.

На засіданні розширеного формату Конференції національних директорів озброєнь мовитиметься про:

  • інновації в оборонно-технічній сфері;
  • трансформації у взаємодії з наукою та оборонно-промисловим комплексом;
  • досягнення оптимального співвідношення воєнних потреб і бюджетних можливостей.

Носов зауважив, що засідання відбуватиметься одразу після того, як 21 жовтня 2021 року Міністри оборони країн НАТО затвердили новий план оборони союзу під час конфліктів і криз. Його мета – планування негайного формування сил Альянсу у потрібний час і в потрібному місці.

Окрім того, в Брюсселі також заплановані двосторонні зустрічі Олександра Носова з Національними директорами з озброєння держав-членів НАТО.

Коротко про останні новини щодо вступу України в НАТО

  • Ще у 2008 році Україна подала заявку про вступ в НАТО. У 2020 році – державу визнали учасницею Програми розширених можливостей. Тепер Україна чекає на надання Плану дій щодо членства.
  • 19 жовтня під час візиту в Україну голова Пентагону США Ллойд Остін заявив, що питання про вступ в НАТО Україна може вирішувати самостійно без жодного зовнішньополітичного впливу. Окрім того, жодна третя країна, зокрема Росія, не може перешкоджати українським прагненням доєднатися до Альянсу.
  • Перед тим у Кремлі заявили, що вступ України в НАТО нібито призведе до ескалації конфлікту на Донбасі. Згодом там доповнили думку та запевнили, що не проти вступу України в НАТО, але бояться наслідків.
  • На початку жовтня генсек Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що Україна і Грузія обов'язково стануть членами НАТО. Однак це "не питання завтрашнього дня".