За рішення проголосували 14 членів ВРП із 14. Сам Всеволод Князєв також був присутній на засіданні.

Дивіться також Хабар у майже 3 мільйони доларів і звільнення: усе про скандал з Князєвим у Верховному Суді

Князєву обиратимуть запобіжний захід

Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила до Вищого антикорупційного суду клопотання про обрання ексголові Верховного Суду Всеволоду Князєву запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави.

Про це розповів прокурор САП Олександр Омельченко, але не уточнив суму застави, повідомляє Укрінформ.

Прокурори просили зробити відкритим засідання щодо питання Князєва у ВРП. Однак ВРП вирішила заборонити трансляцію, але засідання залишили відкритим для участі преси.

Річ у тім, що Князєв та його адвокати наполягали на закритому засіданні через те, що справа стосується Верховного Суду і може містити державну таємницю.

Захист Князєва хотів відкласти засідання у ВРП

Повідомляється, що ВРП відхилила клопотання захисників Князєва про відкладення засідання.

Адвокати Князєва заявили, що нібито не мали часу ознайомитись із клопотанням, через що й просили відкласти засідання у ВРП.

Водночас прокурори наполягали, що часу напередодні було достатньо.

У Князєва вдома знайшли близько 500 тисяч доларів

Під час засідання стали відомі матеріали справи. Згідно з ними, близько 500 тисяч доларів правоохоронці знайшли у Князєва вдома, а частину – в кабінеті у Верховному Суді (понад 400 тисяч доларів).

Із загальної суми хабаря 2,7 мільйона доларів слідчі вилучили не всю суму, а тільки 1,3 мільйона доларів. Наразі не встановлено, де інші гроші.

Обвинувачення вважало імовірним ризиком те, що Князєв, перебуваючи на волі, міг посприяти знищенню решти коштів.

У матеріалах справи зазначено, що під час слідчих дій Князєв нібито не передавав на вимогу слідчого телефон, намагаючись стерти якусь інформацію.

Прокурори вказали відразу кілька ризиків, якщо ексголова Верховного Суду не буде під вартою. Серед ризиків:

  • втеча Князєва за кордон,
  • вплив на свідків, експертів у справі, суддів Верховного Суду,
  • вплив та тиск на іншого обвинуваченого, щоб він відмовився від свідчень,
  • Князєв має доступ до системи електронного суду і може вносити зміни та видаляти деякі справи.

Водночас адвокати Князєва спростували ризики.

Що говорив захист Князєва

Захист ексголови Верховного Суду наполягав, що клопотання щодо тримання їхнього підзахисного під вартою прокурорів не мало бути задоволеним.

Свою позицію вони аргументували тим, що, відповідно до закону, суддя має імунітет та недоторканість. Водночас винятки, коли суддю можуть затримувати, в цій справі відсутні.

Захист Князєва назвав підозру необґрунтованою, а кваліфікацію злочину – некоректною. Крім того, адвокати заявили про нібито провокативні дії з боку НАБУ, адже правоохоронці залучили агента під прикриттям.

Що сказав Князєв

Колишній голова Верховного Суду вважає, що справа проти нього – це нібито помста "від певних політичних осіб".

Я вважаю цю справу помстою. Справу вважаю замовленням НАБУ від певних політичних осіб. Прошу над цим задуматися. Сьогодні можу бути я, а завтра може бути хто завгодно,
– сказав Князєв.

Він зазначив, що зберігав у кабінеті власні гроші і що не виключає, що гроші могли підкинути.

Що відомо про справу Князєва

  • 15 травня НАБУ та САП оголосили про розкриття корупційної схеми, головним фігурантом якої є Князєв. Вже колишнього голову Верховного Суду Всеволода Князєва затримали правоохоронці.
  • Наступного дня Верховний Суд провів позачерговий пленум, на якому понад 140 суддів прийняли заяву, у якій взяли на себе відповідальність за події, пов'язані з можливою корупцією окремих представників.
  • Пленум Верховного Суду висловив недовіру Князєву та позбавив його статусу очільника суду.
  • НАБУ опублікувало записи прослуховувань голови Верховного Суду. Пізніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про підозру Князєву та його спільникові – адвокату.
  • 17 травня Вищий антикорупційний суд відхилив скаргу адвоката Князєва на його затримання, а сам Князєв перебуває в ізоляторі тимчасового тримання.