А також – їхньої процедури перевірки відповідності цим критеріям. ВРП позитивно сприймає відповідну позицію і вважає її важливою.

До теми Венеційська комісія підтримала проєкт Зеленського щодо покарань за неправдиве декларування

За словами представників Вищої ради правосуддя, визначити вказані поняття – це визначальна потреба. Адже будь-яка перевірка буде суб'єктивною, якщо нормативно не закріпити дефініції.

Комісія розкритикувала критерії відбору членів ВРП

Венеційська комісія відзначила, що критерії відбору членів, про які мовиться в законі щодо професійної компетентності, етики й доброчесності, викладені недостатньо для того, щоб їх застосувати на практиці.

У ВРП наголосили, що комісія не звернула уваги на пояснення і консультативні висновки Ради та юридичних наукових закладів. Зокрема щодо неприйнятності встановлення органом, який не має конституційної основи, контролю над ВРП.

Здебільшого висновок містить рекомендації щодо доопрацювання законопроєкту № 5068, на що звертала увагу і ВРП,
– мовиться у повідомленні.

Там наголосили, що кінцеве рішення щодо відповідного проєкту закону повинен ухвалити парламент після глибокого аналізу рішень Конституційного Суду й низки експертів.

Членів ВРП обирають за квотним принципом

Також Вища рада правосуддя зазначила у консультативному висновку, що визначення іншими органами власних процедур діяльності є неприпустимим.

Членів ВРП, як відзначили у повідомленні, обирають за квотним принципом. Водночас суб'єкти, які обирають чи призначають кандидатів, самостійно оцінили їх на доброчесність і професійну етику. Вони пройшли спеціальну перевірку згідно з законом.

Висновок Венеційської комісії щодо законопроєкту № 5068

  • Венеційська комісія зробила 5 травня 2021 року висновок щодо президентського законопроєкту № 5068.
  • Мовиться про конкурсний добір та перевірку членів Вищої ради правосуддя України.
  • Перш за все, в комісії зауважили, що у процесі відбору майбутніх членів ВРП і перевірку чинного складу основну роль повинні мати рішення міжнародних експертів.
  • Посол Євросоюзу в Україні Матті Маасікас закликав дослухатись до рекомендацій "Венеційки" та виконати їх.