За даними Times, ключову роль зіграли 4 людей: сам Путін, Микола Патрушев, Олександр Бортніков та Сергій Шойгу. Журналісти звернули увагу, що Патрушев та Бортніков були так званими "ідеологами", а Шойгу – "нерішучим виконавцем".

Зауважте Розкол в Кремлі вже не приховати, – російський опозиціонер припустив, коли режим остаточно впаде

Хто всі ці роки – "сірий кардинал" Путіна

У найближчому оточенні Путіна завжди були надійні для нього та параноїдальні союзники. Зокрема, Патрушев – секретар ради безпеки Росії та соратник Путіна по кдб. А Бортніков – ексоднокурсник очільника Кремля та директор фсб.

"Сірим кардиналом" Путіна ще з 90-х років називають саме Патрушева. Вони познайомилися у ленінградському кдб. Згадуючи ці роки, колишні "колеги" Путіна називають його "сірою міллю". У кдб кар'єру будував Патрушев, а Путін був абсолютно посереднім.

Все змінилося наприкінці 90-х. Але тоді Путін не забув про Патрушева й почав тягнути його по кар'єрних сходах. Згодом, виступаючи перед ветеранами кдб, Путін жартував, що "спецоперація із захоплення вищих ешелонів влади пройшла успішно".

Упродовж десятків років Патрушев "схвалював" злочини, підтримував абсурдні теорії змови та пускав корені багатьох кремлівських жорстоких маразмів. Окрім того, Патрушев "відзначився" дуже агресивною риторикою у 2014 році – після того, як українці скинули кремлівську маріонетку й обрали шлях до Європи.

Карантин через пандемію COVID-19 остаточно замкнув двері до бункера Путіна. Тоді в оточенні очільника Кремля одну з ключових ролей зіграв Юрій Ковальчук – друг Путіна та "фанат філософії російського фашизму 30-х років".

Тоді ж Путін писав своє божевільне есе про Україну, опубліковане у 2021 році. Саме цей опус став "сигналом до зброї". Так Росія остаточно закрила себе завісою від цивілізованого світу.

До теми – у Путіна – серйозні проблеми: дивіться відео