Про це в ексклюзивному коментарі для 24 Каналу розповів ексміністр закордонних справ Польщі, польський євродепутат від групи європейських консерваторів і реформістів, представник у Парламентському комітеті асоціації Україна – ЄС Вітольд Ян Ващиковський.

До теми Коли Україна розпочне переговори щодо членства в ЄС: посол назвав терміни

В ЄС є країни, які виступають проти негайного вступу України

Ващиковський зазначив, що він давно разом з урядом "Право і справедливість" виступає за членство України в ЄС.

Європейський парламент також історично надавав більшу підтримку в цьому відношенні, ніж більшість держав-членів ЄС, особливо країн Західної Європи,
– додав ексглава польського МЗС.

За його словами, попри уроки жорсткої війни Росії проти України, загальна підтримка прискореного шляху вступу Києва досі викликає спротив у Берліні та Парижі.

"Противники негайного членства України в ЄС аргументують свою позицію процедурами. Європейська Комісія також має тенденцію зрушувати цільову позицію, коли мовиться про вимоги до вступу, тому реформи та зусилля України щодо наближення ніколи не є достатньо хорошими", – пояснив Ващиковський.

Польський політик сприймає ці "перешкоди", як виправдання. Він вважає, що наразі політична воля відсутня в Німеччині, Франції чи Нідерландах.

На жаль, можновладці в ЄС не хочуть вітати Україну в клубі, оскільки це змінило б баланс сил усередині блоку та потенційно підірвало б їхнє домінування. Цей застій буде непросто подолати, оскільки навіть героїзм України та фактичний захист безпеки Європи не переконали наших партнерів змінити цей підхід,
– заявив євродепутат.

Водночас Ващиковський вважає, що можна було б надати Україні доступ до єдиного ринку ЄС та інтегрувати країну через інфраструктуру в рамках "Ініціативи Трьох морів".

Варто прочитати У Європарламенті назвали основні перешкоди на шляху до членства України в ЄС

Вступ України до ЄС: що відомо

  • 6 березня Україна виконала всі 7 рекомендацій ЄС. Цьому передувало призначення нового директора НАБУ Семена Кривоноса.
  • Євросоюз погодився надати Україні проміжну оцінку виконання нею 7 критеріїв, отриманих зі статусом кандидата. Цей крок Брюсселя має пришвидшити переговори з Україною про вступ у ЄС.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що розпочати переговори про членство у 2023 році – це ціль нашої держави.
  • Нагадаємо, що Україна подала заявку на членство в ЄС 28 лютого 2022 року.
  • 23 червня того ж року вона офіційно набула статусу кандидата в члени Європейського Союзу