Таку думку 24 Каналу висловив політолог Андрій Вігірінський, зауваживши, що Київ не можемо виключати фактору кожної окремої держави.

Зверніть увагу Визнання української формули миру: Угорщина наклала вето на резолюцію Ради Європи

Кожна країна має свої інтереси

Наприклад, наразі у нас є позиція Угорщини, для якої навіть питання офіційних переговорів України може стати питанням їхніх виборів. Тобто, вони можуть вставляти палиці в колеса.

Як би не говорили ЗМІ, що Угорщина немає ваги, але так чи інакше їхній голос рівноцінний Франції, чи Німеччині й відповідно від цього залежить доля наших майбутніх офіційних переговорів про вступ до Європейського Союзу.

Станом на сьогодні у нас є тільки Угорщина, яка не приховує свою антиукраїнську позицію, але ми не знаємо, що буде через 1 – 3 роки в абсолютно різних країнах.

Дипломатія – взагалі складний процес, де не існує простих рішень, й світу, який дивиться на інший світ рожевими окулярами. Мовляв, якщо ви такі хороші, то, звичайно, ми змінимо позицію, адже цьому ж самому світу треба буде потім дивитись в очі своїх виборців і переобиратися,
– мовив Вігірінський.

Лідери європейських країн виходять не з україноцентричної позиції. До того ж всі їх пояснення є раціональними, якщо відкинути україноцентричний погляд й подивитися на ситуацію угороцентричну, німецькоцентричну, грекоцентричну й французоцентричну, бо воно відповідає їхнім інтересам.

Державної совісті не існує, є політики та інтереси країн. Моральні принципи дуже важливі на конференціях, але коли ми говоримо про політичну позицію окремих країн, то вона не відображає позицію Орбана, чи окремо позицію Макрона – вона відображає інтерес країни, яку представляє той, хто її очолює,
– зазначив політолог.

Якщо сторони не дослуховуються один до одного, то звідки у нас може виникнути розуміння того, що в якийсь момент часу без докладання зусиль позиція іншої країни зміниться, наприклад, Угорщини. Для цього потрібна системна постійна довга робота з пошуку взаємних компромісів.

"Не з'явиться якийсь надприродній юніверс, який прийде замість нас до кожної окремої країни члена Європейського Союзу скаже: "Треба. Ти не розумієш заради глобального блага треба". Так не буває, світ не так побудований", – додав Вігірінський.

Позиція Угорщини щодо вступу в НАТО

  • У червні Євросоюз планує організувати проведення першої міжурядової конференції, яка відкриє офіційні переговори про вступ з Молдовою та Україною.
  • Однак цьому відкрито перешкоджає Угорщина. Уряд цієї країни наполягає на тому, що процес вступу до ЄС має базуватися на заслугах, втім, Україна все ще не виконала всі умови, які поставив Будапешт.
  • Водночас прем'єр Віктор Орбан критикує Україну та ЄС, намагаючись здобути підтримку крайніх правих виборців перед виборами до Європарламенту в червні.