Ви знаєте, у нас багато друзів в Україні… Ви зараз про Віктора Медведчука згадали, я познайомився з ним, коли він був керівником Адміністрації Президента Кучми і основним його партнером був тоді, і зараз в них хороші відносини з Дмитром Анатолійовичем Медведєвим (прем’єр-міністр Росії, – ред.) оскільки Медведєв очолював адміністрацію президента Росії,
– нагадав Путін.

За його словами, у Медведчука є свої власні переконання і назвав його "українським націоналістом".

Читайте також: Путіна не на жарт зачепило прощання Порошенка з "немитою Росією"

"Я вважаю, що він – український націоналіст. Йому не подобається таке визначення, він вважає себе посвяченим патріотом України, але не секрет, що його батько був активним діячем ОУН, був засудженим радянським судом, сидів в тюрмі, був відправлений в заслання, де Медведчук у Красноярському краї й народився", – Путін почав вигадувати факти з біографії свого кума.

Російський президент назвав Медведчука "ярим прихильником незалежності України".

У нього є своя система поглядів на незалежність України – він звісно гарячий прихильник незалежності України, але його система поглядів заснована на фундаментальних працях, скажемо умовно, українських націоналістів, які писали свої роботи ще в 19 столітті – це Грушевський, Франко, Драгоманов щось в цьому роді,
– продовжував фантазувати Путін.

За його словами, усі ті, на чиїх працях базується "система поглядів Медведчука", писали проте, "що Україна має бути незалежною, але федеративною державою". Путін каже, що Медведчук відстоює їхню точку зору і робить це публічно.

"Це комусь в Україні не подобається, але така його позиція, але він виступає за дуже добі відносини з Росією, якщо не за союз якийсь, то за економічну інтеграцію. Він вважає, що кооперація в економічній сфері не тільки можлива, але й доцільна. Він діє, точніше формулює свої дії, виходячи з інтересів свого народу, так, як він це бачить", – пояснив російський президент "погляди" Медведчука.

Читайте також: Путін дав пораду Порошенку, як стати європейцем

Між іншим Путін згадав про якихось фундаменталістів, які не бачили Криму у складі України, але всі виступали за федералізацію.

Під час "Прямої лінії" Володимир Путін також відповів на питання від, нібито, додзвонювача з Києва і запевнив, що у внутрішньополітичні процеси в Україні не втручається.