Раніше Росія не мала планів щодо ядерної зброї проти України

Про це 24 каналу розказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Він вважає, що раніше в Росії просто не було розроблених планів щодо застосування тактичної ядерної зброї саме проти України.

Зверніть увагу Означатиме катастрофу, – Джонсон припустив, чи наважиться Путін застосувати ядерку

Тож зараз вони могли досить активно взятися за те, щоб розробити такі плани. І насамперед це пов'язано із волею політичного керівництва країни-агресорки, тобто військові, підлаштовуючись під той агресивний тренд, який задає Путін і його оточення, почали думати над такими планами.

Коли Путін озвучив безпосередньо, що Росія може застосувати тактичну ядерну зброю проти України, я майже впевнений, що військове керівництво почало вишукувати можливості для того, щоб пропонувати різні сценарії, як би це можна було зробити,
– зауважив Мусієнко.

Він додав, що Росія має подібні плани щодо країн Європи і проводила відповідні навчання з моделюванням завдання тактичних ядерних ударів, наприклад, з території Білорусі або з території Калінінградської області. Але щодо безпосередньо українського напрямку таких навчань не було. Єдине, що росіяни могли – це завезти тактичну ядерну зброю на територію окупованого Криму і там її зберігати.

Саме тому, можливо, й почалася активна розробка планів. Далі, за словами Мусієнка, потрібно буде спостерігати від того, чи будуть проведені Росією якісь навчання щодо спроможностей і можливостей застосування ядерної зброї проти України, а також буде залежати те, чи дійсно вони вже мають якісь конкретні розроблені плани, чи вони залишилися на стадії обговорення.

Мусієнко пояснив, які плани щодо ядерного удару може готувати Росія: дивіться відео

Що саме написали в The New York Times

  • Видання повідомило, що російські військові керівники нещодавно мали розмови про спосіб завдання удару тактичною ядерною зброєю по Україні. Сам Путін у цих обговореннях нібито участі не брав.
  • Варто зауважити, що розвіддані про ці розмови поширилися серед американського уряду раніше – ще в середині жовтня.
  • Хоч у США й не бачать ознак того, що росіяни переміщують ядерну зброю чи вживають інших заходів для ймовірної підготовки, адміністрацію Байдена все ж занепокоїли такі розмови військового керівництва окупантів.