Зупинка громадського транспорту сильно впливає і на економіку, і на мобільність людей. Про це заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін.

Важливо Україна невпинно несеться до нового локдауна

Як діяли інші країни з транспортом

Кузін навів досвід інших країн, де припиняли роботу громадського транспорту, але, врешті, все ж її відновлювали та поверталися до слабшого карантину.

Тому чиновник каже, що основною рекомендацією є більш жорсткий контроль за дотриманням протиепідеміологічних вимог під час перевезення. Зокрема, обмеження кількості людей в маршрутках та виділення додаткового транспорту.

Найімовірніше, у межах можливих локдаунів або червоних зон уряд не буде рекомендувати обмежувати функціонування саме місцевого або міського транспорту,
– сказав Кузін.

Питання транспорту розглядатимуть місцеві комісія ТЕБ та НС

Санлікар нагадав, що питання зупинки або функціонування громадського транспорту розглядає місцева комісія ТЕБ та НС.

Комісія, власне, й ухвалюватиме рішення про доцільність або недоцільність припинення роботи громадського транспорту.

Що відомо про карантин в Україні

  • Станом на 11 жовтня у помаранчевій зоні епідемічної небезпеки перебувало 16 регіонів.
  • Уряд затвердив перелік нових обмежень на міжобласні перевезення. Тепер водії транспортних засобів та пасажири повинні мати COVID-сертифікат.
  • Влада стверджувала, що у Києві поки вводити максимально жорсткий карантин немає потреби. Про це говорив голова Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан заявив.
  • Натомість у Львові з 14 жовтня влада планує дозволити відвідувати ресторани та інші заклади тільки за наявності ПЛР-тесту або сертифікату про вакцинацію.