У командуванні Повітряних сил ЗСУ підтвердили, що ворог активно використовує дрони "Ланцет". Хоч окупанти переконують у неможливості його знищення, але захисники з цим не погоджуються.
До теми Росіяни "зацінять": литовці придбали для України морський дрон з промовистою назвою
Вперше "Ланцет" збили всередині липня на Запоріжжі. Військові опублікували фотодоказ. Через тиждень після цього ще один дрон збили на Миколаївщині. Він атакував радіолокаційну станцію. За інформацією Повітряних сил, 2 "Ланцети" ліквідували за допомогою винищувача.
Росія має більше безпілотників
На початку листопада командир підрозділу аеророзвідки ЗСУ, спеціаліст з розробки дронів Юрій Касьянов зазначив, що Україна не має переваги у безпілотниках. Він сказав, що армія відчуває дефіцит бойових дронів.
Ситуація змінилася. Сьогодні ми вже не маємо переваги в безпілотниках. Особливо в ударних. І тут питання не якості, а в кількості, – зазначив Касьянов.
За його словами, хоч деякі українські діячі говорять про неспроможність Росії серійно виготовляти дрони без іноземної електроніки, але це не так. Він назвав це зверхнім ставленням до противника.
"Ворог вже почав масово застосовувати дрони-камікадзе типу "Куб" і "Ланцет", а ми все робимо із запізненням", – додав військовий.
Як можуть виготовляти дрони
На думку Касьянова, "Ланцети" на 80% складаються з китайських компонентів. Збирати й налаштовувати їх можуть вже на російських заводах. Військовий припустив, що Росія також здатна виготовляти мікросхеми.
"Вони можуть їх робити вічно. Принаймні поки Китай продаватиме їм компоненти", – наголосив Касьянов.
Зауважте Росіяни втратили ударні дрони: оборонці "Півдня" підсумували добу
Чи вплине на хід війни
Касьянов вважає, що "Ланцет" дає росіянам перевагу на фронті. Проте він не категоричний в оцінках.
Не можу сказати, що застосування такого роду зброї може якось кардинально відбитися на перебігу і характері війни. Ні, це не вплине на підсумок війни, – зазначив захисник.
Він пояснив, що протидіяти дронам можна різними методами. Зокрема, знищувати їх на землі, разом з оператором і станцією наведення.
Зверніть увагу – які дрони потрібні для ЗСУ: дивіться відео
Дрони у російсько-українській війні: останні новини
- У Повітряних силах розповіли, що ворог пів місяця майже не атакує іранськими дронами. Востаннє це робили 4 листопада. Військові припускають, що це може бути пов'язане з логістичними моментами.
- В Україні створюють перший у світі флот морських дронів. Вони захищатимуть від ракет, які окупанти випускають з кораблів.
- У Миколаєві створили спецекіпажі, щоб боротися з безпілотниками ворога.