Нагадаємо, що у 2022 році запровадили нові вимоги до стажу. Мовиться про тих людей, які планують вийти на пенсію у 60 років. Спробуймо розібратися, як розрахувати свою майбутню пенсію, якщо у вас достатньо страхового стажу.
Читайте також Опалювальний сезон все ближче: як дізнатися розмір субсидії
Умови виходу на пенсію
- Якщо ви досягнули 60-річного віку і хочете вийти на пенсію, то ваш страховий стаж має становити 29 років;
- Якщо у 63 роки – від 19 до 29 років стажу;
- Якщо ж у 65 років – від 15 до 19 років стажу.
Як розрахувати розмір пенсії
Відразу ж зауважимо, що розмір пенсії залежатиме від:
- заробітної платні за останні три роки;
- страхового стажу;
- сплачених страхових внесків.
Сама гарантована виплата від держави розраховується за такою формулою: заробітна плата множиться на коефіцієнт страхового стажу.
- Заробітна плата – середній заробіток за останні три роки (зарплата / страховий стаж за місяці).
- Коефіцієнт стажу. Його розраховують як певне співвідношення суми місяців страхового стажу, а також величини позначки одного року вашого страхового стажу (у відсотках). Зауважимо, що наразі величина оцінювання одного року страхового стажу сягає 1%.
Рахуємо пенсію самостійно: додаємо заробітну плату за останні три роки та ділимо на кількість календарних днів за цей час. Таким чином ви отримаєте середньоденний заробіток. І його потрібно буде помножити на кількість відпрацьованих місяців за останні три роки.
Наведемо приклад розрахунку пенсії. Якщо у вас середня заробітна плата за останні три роки була 15 тисяч гривень, а загальний страховий стаж – 29 років, то ми отримаємо таку пенсію:
15 000 х 0,29 (29 : 100%) = 4 350 гривень на місяць.
Якщо за останні три роки перед виходом на пенсію у вас була висока заробітна плата, то і виплата від держави буде більшою.
Нагадаємо, що у Мінсоцполітики розповіли, за яких умов можуть призупинити виплату пенсій. Якщо відсутній рух по картках упродовж пів року, то нарахування дійсно можуть не надходити. Пов'язано це передовсім з тим, що кошти виплачують також тим, хто мешкає на окупованих територіях.
Щоб відновити надходження коштів, необхідно буде звернутися до Пенсійного фонду та підтвердити свою особу.
Варте уваги – історія кримчанки, яка тікала з Харкова від війни: дивіться відео