"Наша мета – збереження життя військових"

30 дронів – розвідників DJI Matrice 300, два дрони Fly Eye, один Raybird Skyeton, один UkrJet та один SKIF, закуплені в межах проєкту "Армія дронів", вже зовсім скоро будуть доставлені у бойові підрозділи на передову.

До теми "Армія дронів" для фронту: як Україна здобуватиме перемогу над росією в небі

Віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив, що були систематизовані всі потреби української армії в безпілотних апаратних засобах.

За його словами, також потрібно навчати пілотів для того, щоб вони вміли ефективно керувати дронами. Окремо від пошуку та закупівлі БПЛА в Україні запускають і школи для пілотів БПЛА.

Голова державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України Юрій Щиголь наголосив, що "окрім першочергового завдання – перемоги над ворогом, наша мета – збереження життя наших військових, наших героїв, які сьогодні захищають нас".

Юрій Щиголь / Фото Валентини Поліщук, 24 канал

Щиголь також представив 30 дронів DJI Matrice 300 та додав, що "нашою метою є, щоб будь-який найменший підрозділ наших військ був оснащений саме таким безпілотником". За його словами, перші такі БПЛА невдовзі будуть доставлені на фронт.

Специфіка БПЛА

DJI Matrice 300 оснащені технологією штучного інтелекту та камерами з тепловізорами, які здатні фокусуватись на цілях та виявляти потенційну небезпеку. Ці дрони з точністю записують відео, мають вбудований штучний інтелект, чітко фокусуються на цілі та визначають потенційну небезпеку на відстані. Мають інфрачервону камеру (тепловізор).

DJI Matrice 300 / Фото Валентини Поліщук, 24 канал

БПЛА SKIF – власна розробка української компанії Culver Aviation. Цей безпілотник здатний перебувати у повітрі до двох годин та розвивати швидкість до 70 кілометрів за годину. Максимальна висота польоту – 1500 метрів. Має автоматичну парашутну систему, який може відкритися у разі надзвичайної ситуації в небі. Також здатний виконувати завдання у режимі радіомовчання в умовах активної протидії засобів радіоелектронної боротьби.

БПЛА SKIF

Дрони Fly Eye розроблені польською компанією WB Electronics. Вони вважаються одними з найкращих безпілотних літальних апаратів зразка НАТО, які використовуються польськими спецпідрозділами. Можуть розвивати швидкість до 160 кілометрів на годину і здатні літати на відстань до 60 кілометрів. Це дозволяє потрапляти їм глибоко в тил ворога. У повітрі в середньому здатен перебувати приблизно 2,5 години.

Дрон Fly Eye / Фото Мінцифри

Безпілотник здатний проводити повітряну розвідку на відстань до 60 кілометрів у режимі онлайн-трансляції та понад 60 кілометрів у "тихому" режимі, виконуючи проліт за запланованим заздалегідь маршрутом.

Raybird Skyeton наразі є єдиним комплексом з подібними характеристиками у своєму розмірі в Україні та входить до трійки світових виробників цього класу. Комплекс призначений для розвідувальних місій, коригування вогню, цілевказання, спостереження, а також пошуково-рятувальних робіт.

Raybird Skyeton / Фото Мінцифри

UJ Airborne 2022 здатний здійснювати польоти у будь-який час і пору року, у простих і складних погодних умовах, а також за активної радіоелектронної протидії. Може працювати цілодобово у разі ротації літальних апаратів. Відеоспостереження відбувається у режимі реального часу. Може доставляти вантажі вагою до 20 кілограмів на відстань до 600 кілометрів.

Через свою нелегку вагу, БПЛА може здійснювати задачі у несприятливих погодних умовах. За словами директора української компанії, виробництво одного такого безпілотника вартує понад кілька мільйонів гривень. Він має складне обладнання, двигун, електроніку, зв'язок, засоби захисту від радіоелектронної боротьби й, переважно, закуповується за кошти держави.

UJ Airborne 2022 / Фото Валентини Поліщук, 24 канал

Скільки коштів зібрано на "Армію дронів"

Що таке "Армія дронів"

Проєкт, започаткований Генеральним штабом ЗСУ та Міністерством цифрової інформації. Це комплексна програма, в рамках якої закуповують дрони, ремонтують їх та навчають операторів. Безпілотники дають змогу відстежувати дії ворога, змінювати військові стратегії, а головне – зберегти якомога більше життів військових та цивільних.

Першу задачу — закупівлю 200 дронів – розвідників – у Мінцифрі планують закрити до кінця серпня. Активно відбувається і навчання пілотів. На сьогодні вже випустили 400 операторів. Найближчими місяцями планують навчити до трьох тисяч операторів БПЛА.

Через платформу UNITED24 на "Армію дронів" зібрали майже 726 мільйонів гривень. На 260 мільйонів гривень вже заключили контракти на закупівлю безпілотників. Серед них 78 мультикоптерів Matrice, дві наземні системи для 20 ударних дронів – камікадзе Warmate, 20 Fly Eye.

Михайло Федоров / Фото Валентини Поліщук, 24 канал

Актуально Все для перемоги України: діти з Бучі пішли на неймовірний крок заради ЗСУ

Презентація супердронів: ексклюзивний фоторепортаж / Фото Валентини Поліщук, 24 канал:

Донати на безпілотники надходили з 74 країн світу. Зокрема, з США, Канади, Великої Британії, Німеччини, Ірландії, Франції, Швейцарії, Австралії, Ізраїлю. Першим проєкт підтримав Монобанк, клієнти якого передали 64 мільйонів гривень. Ці кошти пішли на закупівлю Warmate.

Також цікаво – Коваленко спрогнозував, коли завершиться війна в Україні: дивіться відео