Про це заявив радник з питань європейської енергобезпеки Державного департаменту США Бенджамін Шмітт, передає УНІАН.
Читайте також: Чому Німеччина підтримує "Північний потік-2": Меркель дала пояснення
"Північний потік-2" підриває колективну енергобезпеку Європи і, очевидно, підриває український суверенітет. Він розділить Європу і зробить деякі країни ЄС залежними від російських енергоресурсів і відкриє шлях до політичної корупції... Цей проект не є просто комерційним для РФ, це просто для того, щоб отримати якісь важелі управління у західній Європі й також мати політичний вплив там, щоб допомогти російським геополітичним цілям. Це практично російська компанія проти Європи,
– зазначив американець.
Він підкреслив, що транзит газу через Україну є засобом, який гальмує агресію Росії.
Також, Шмітт повідомив, що на даний момент Сенат США і Палата представників подали п'ять законопроектів, які вводять санкції проти Росії через будівництво газопроводу. Окрім того, під них можуть потрапити і компанії, які задіяні для будівництва "Північного потоку-2".
Нагадаємо, всі дозволи на будівництво та експлуатацію газопроводу "Північний потік-2" видали у Німеччині, Фінляндії та Швеції. А от Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США та Данія – проти будівництва газопроводу. Адже це збільшить залежність ЄС від російського "Газпрому", який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС. Україна після запуску "Північного потоку-2" втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.
Що таке "Північний потік-2"?Це проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину, який хочуть прокласти через Балтійське море в обхід України. Будівництво цього газопроводу різко засудили США, а в Єврокомісії заявили, що він порушуватиме принципи прозорості, недискримінації та рівного доступу.