Найпозитивніше до визнання УПА борцями за незалежність України ставляться жителі західних регіонів – майже 70%. Про це свідчать результати опитування, яке з 17 по 22 квітня проводив фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з КМІС.
ЦІкаво Польща відновить знищену могилу УПА на горі Монастир, – Зеленський
Як українці ставляться до визнання воїнів УПА борцями за незалежність?
- 44% українців – позитивно ставляться до такого рішення;
- 22% – виступають проти;
- для 16% громадян – байдуже, чи визнають бійців УПА борцями за незалежність;
- ще 17% опитаних не визначилися із відповіддю.
Зауважимо, ставлення українців до визнання бійців УПА борцями за незалежність країни серйозно відрізняється по регіонах. Так, на Заході позитиво ставляться до цього 68% опитаних, а негативно – лише 9%. У центральних областях таке рішення підтримують 43% українців, а проти виступають майже 20%.
Як українці ставляться до визнання воїнів УПА борцями за незалежність / Інфографіка 24 каналу
Найбільш негативно до рішення визнати бійців УПА борцями за незалежність ставляться на Півдні та на Сході – по 33% опитаних. Водночас підтримують це рішення майже стільки ж опитаних – 30% у південних регіонах і 28% у східних.
Результати опитування щодо ставлення до визнання воїнів УПА борцями за незалежність
Що відомо про УПА?Українська повстанська армія – військово-політичне формування, що діяло в Україні протягом 1942 – 1953 років, озброєне крило Організації українських націоналістів. З 1943 по 1950 роки головним командиром УПА був генерал Роман Шухевич, з 1950 по 1954 – Василь Кук.
З 2015 року воїни УПА мають статус борців за незалежність України у ХХ столітті. Боротьба УПА – складова Українського визвольного руху 1920-1950 років. Її бійці боролися на два фронти: проти гітлерівців та червоноармійців.