► Журналіст 24 каналу Антон Голобородько зауважив, що такий формат має і плюси, і мінуси. На його думку, основний мінус – часу на спілкування з президентом мало, і, за великим рахунком, одні й ті ж питання обговорюються по колу.

Читайте також: Зараз так і є, – Зеленський відповів, чи може Донбас стати Придністров'ям

Він підкреслив, що, організувавши одну велику пресконференцію, можна було б не повторюватися і не говорити про одне і те ж саме.

Є свої плюси – можливість говорити з президентом у більш камерній обстановці, ставити йому питання особисто. Звісно, це робить спілкування більш відвертим. Найбільше мені не подобається те, що про цю пресконференцію повідомили за день до неї,
– зауважив Голобородько.

Антон пояснив, що, якби про цю подію було відомо заздалегідь, то журналісти могли б зорганізуватися, не повторювати однакові питання, і за весь день обговорити все. Також він додав, що не встиг поставити всі питання, які його цікавили.

Дивіться відео: журналіст Голобородько про основні плюси та мінуси пресмарафону з Зеленським

Насправді я поставив питання і, мені здається, що президент його так і не зрозумів. Я запитав про те, коли в Україні будуть працювати закони, адже суспільство має запит не посадки, а на справедливість. На жаль, президент пішов у якісь деталі й, як на мене, його відповідь не була повною,
– наголосив журналіст 24 каналу.

Також він заявив, що залишилося чимало питань щодо міжнародної політики, оборони, економіки тощо.

Зверніть увагу! Між Зеленським і журналістом 24 каналу Голобородьком відбулася емоційна суперечка: відео

► Водночас журналістка телеканалу "Прямий" Олена Курбанова зазначила, що це доволі незвичний формат спілкування гаранта з журналістами, назвавши його таким, що розриває усі шаблони.

Насправді мені дуже сподобалося, бо у нас була дуже необмежена можливість спілкування. Крім того, що всі заходять групами, президент ще й виходить на короткий брейк, тому там теж можна з ним мінімально поспілкуватися,
– підкреслила Олена.

Якщо раніше журналісти спілкуватися на пресконференціях лише три години, то ця зустріч триватиме орієнтовно 10 годин. Журналістка додала, що президента непогано підготували до того, що йому будуть ставити багато неприємних і незручних запитань, і є цілі технології як відійти від цих питань.

Дивіться відео: журналістка телеканалу "Прямий" поділилася враженнями про пресмарафон

► Журналістка 24 каналу Анастасія Кримова погодилася з тим, що питання неодноразово повторювалися й у цьому винен сам формат марафону. Вона підкреслила, що президент дійсно був підготовлений до незручних питань, і міг відповідати на них. Ба більше, подекуди він ставив журналістам уточнювальні питання, тобто намагався вести діалог.

Є болючі питання, зокрема призначення Арсена Авакова на посаду. Він прямо не міг відповісти на нього і не сказав, чому Аваков залишився у новому уряді. Зеленський намагався це зробити найм'якше, аби не торкатися якихось підкилимних питань,
– зазначила Кримова.

Наостанок вона сказала, що Зеленський отримав так звану холодну ванну не лише від українських журналістів, але й від іноземних ЗМІ.

Дивіться відео: журналістка 24 каналу Кримова про залаштунки пресмарафону

► Політичний оглядач журналу "НВ" Іван Верстюк зауважив, що у цілому, формат був достатньо вдалий. Кожному журналісту дозволяли поставити принаймні одне запитання.

Інша справа – понижується градус серйозності в українській політиці. Зеленський намагається представити політику як напівхіпстерську справу, яку можна вирішувати на фуд маркеті. Я не встиг поставити всі питання. І Юлія Мендель робила зауваження. І, коли я ставив питання, замість відповіді отримував питання від президента,
– підкреслив Верстюк.

Він зазначив, що це продовження складних відносин президента та медіа, у президента є постійні претензії до журналістів. Водночас Іван додав, що у деяких моментах президент мав бути більш серйозним: "Немає нічого немає поганого у тому, щоб пожартувати, але журналісти прийшли сюди, щоб отримати відповіді на всі ті складні речі, якими живе країна".


Іван Верстюк

► Журналістка Альона Влай з "Четвертого каналу" відмітила, що формат зустрічі на ринку їжі незвичний, але подекуди і незручний, адже "їжа, напої і офіціанти відволікають увагу".

Ринок їжі викликає відчуття вуличного формату. Викликає дискомфорт і атмосфера не зовсім зустрічі з журналістами. Тому і відповідей на питання ти не отримуєш, бо їжа, напої і офіціанти відволікають увагу,
– сказала Альона.

► Журналіст "Української правди" Роман Романюк пояснив, що часу на спілкування з гарантом було замало, а тому немає можливості задати Президенту всі запитання, які цікавлять медіа.

За столом сидить десятеро людей. На таку групу відведено пів години часу. Президент мусив би виділяти по три хвилини на питання, але він відповідає по 10 – 15 хвилин. Я мав багато запитань, а лишив одне. І то отримав на нього пів відповіді,
– зізнався Романюк.

Окрім того, що часу, аби поставити питання було недостатньо, сам Володимир Зеленський часто відповідав на питання питанням, чи починав діалог з представниками медіа, тим самим ще більше затягуючи час на відповідь.