Це 24 Каналу зауважив командир роти ударних дронів Ігор Луценко. Він підкреслив, що за перший квартал 2024 року зафіксували майже 13 тисяч випадків самовільного залишення частини.
Читайте також Демобілізація: у Міноборони пояснили, чому цю норму вилучили з мобілізаційного законопроєкту
"Це занижена цифра, тому що не по всіх випадках реєструються кримінальні провадження. Тобто враховуючи нинішні реалії правової системи, за СЗЧ фактично ніхто не отримує покарання. Тому це справа більше сумління зараз, а не відповідальності", – сказав він.
"Ми побачимо те ж саме СЗЧ"
Ігор Луценко зазначив, що за перший квартал 2024 року в Україні ухилянти від виконання військового обов'язку отримали тисячі підозр. Водночас кількість підозр за самовільно залишені частини чи дезертирство – декілька десятків.
Ми будемо більше ухилянтів у якийсь спосіб карати за їхню негідну поведінку, за їхні кримінальні правопорушення. Але як тільки вони підуть в армію, ми побачимо те ж саме СЗЧ. Тому що покарання за нього мало хто отримує,
– пояснив командир.
Мобілізація в Україні: останні новини
- Верховна Рада 11 квітня ухвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію. За відповідне рішення проголосували 283 народних обранці. Тепер законопроєкт має підписати спікер Верховної Ради та президент України.
- Ймовірно, вже наприкінці травня передбачені ним зміни наберуть чинності. Зокрема, працівники ТЦК зможуть забирати у громадян та підприємств автівки на користь ЗСУ. Тобто законопроєкт встановлює військово-транспортний обов’язок, покликаний забезпечити армію на час дії воєнного стану транспортними засобами та технікою. Мобілізувати транспортні засоби на примусовій та безоплатній основі можуть представники ТЦК.
- Правку про демобілізацію військових через 36 місяців служби було вилучено із закону. Раніше речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін пояснив, що норми щодо демобілізації військових будуть розглянуті в окремому законопроєкті. Це було зроблено через побажання від Генштабу ЗСУ та оперативну ситуацію на фронті.