Щодо справжньої позиції Алєксандра Лукашенка можуть точитися лише здогадки, адже ніхто не знає, які відповіді він дає на пропозиції Путіна і що пропонує йому натомість. Про це 24 Каналу розповів білоруський опозиціонер Сергій Бульба.

Зверніть увагу Гра в ескалацію: коли та скільки ядерних боєзарядів Росія може розмістити в Білорусі

Бульба наголосив, що інформація про тиск на Лукашенка з боку Кремля – це лише здогадки, ніхто не може знати напевно, що відбувається у стосунках між двома диктаторами, не все так однозначно.

Чому білоруську армію не долучають у війну

Путін має агентів у всіх білоруських силових структурах, він розуміє реальний настрій народу. Він бачить, що білоруси абсолютно не готові воювати ні з ким, а тим більше з Україною.

Путін розуміє, що втягнувши у війну таке військо він може мати більше проблем, ніж користі,
– прокоментував опозиціонер.

До того ж в білоруському кримінальному кодексі вели статтю за умисний перехід на сторону противника. Цього не було раніше, але з'явилося, бо всі розуміють, що білоруські офіцери залюбки переходитимуть на бік України, якщо Білорусь все ж долучиться до війни.

Бульба сказав, чому білоруська армія не воює на боці Росії: дивитися відео

Суб'єктність Лукашенка ще під питанням

Бульба згадав, коли Путін особисто приїжджав до Мінська, була версія про те, що білорусів могли б залучити на тимчасово окупованих територіях виконувати поліцейські та інші допоміжні функції.

Однак після обговорення та зваження цього рішення, влада Білорусі все ж вирішила відмовитися від згаданої пропозиції.

А щодо суб'єктності Лукашенка, я б, щиро кажучи, не переоцінював. Адже, як ви бачите, Путін з ядерною зброєю робить все, що йому заманеться,
– додав білоруський опозиціонер.

Що відомо про стосунки Росії та Білорусі нині

  • Попри кепський стан здоров'я, Алєксандр Лукашенко вже вдруге за місяць 25 травня полетів до Путіна у Москву. Російський диктатор сказав, що політики обговорять "проблеми у відносинах, яких не повинно бути".
  • Того ж дня між Росією та Білоруссю було підписано угоду, яка має пришвидшити підготовку до розміщення в Білорусі російської тактичної ядерної зброї. Раніше Путін повідомляв, що це повинно статися до 1 липня 2023 року.
  • Однак аналітики з Інституту вивчення війни дійшли висновку, що передача нуклеарного арсеналу Мінську з Москви є малоймовірною. Адже для цього необхідні величезні ресурси.