А після цього можна почати працювати над звільненням Криму. Щонайменше, так вважає міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Читайте також Будемо захищатися тим, що маємо, – Кулеба про новий напад Росії
Кулеба звернувся до Німеччини: треба діяти принципово
Дмитро Кулеба поспілкувався зі своїм німецьким колегою Гайко Маасом у Берліні, після чого опублікував у себе в фейсбуці відео. У ньому глава МЗС України підбив підсумки розмови з Маасом та іншими німецькими політиками.
- Передусім Кулеба звернув увагу, що "буквально за декілька днів Німеччина зануриться у парламентські вибори, і всі почнуть жити виключно внутрішньою політикою".
- З огляду на це Україні було важливо поспілкуватися з усіма політичними силами, які змагатимуться за місця у Бундестазі. Зокрема, щоб у їхніх виборчих програмах звучали й слова підтримки України.
"Північний потік-2"
Газопровід російський ще не добудований, запевнив Кулеба, і Україна буде до останнього боротися за свої національні інтереси у цьому питанні. За словами українського міністра, "Північний потік-2" і серед німецьких політиків має дуже неоднозначне сприйняття.
Нормандський формат
Дмитро Кулеба розповів, що триває процес організації зустрічі глав МЗС у нормандському форматі. І що Німеччина повністю підтримує Кримську платформу.
Скандал з Білоруссю
Згадав міністр і про Білорусь – в розрізі того, що:
- Німецькі авіакомпанії припинили літати у просторі цієї країни (після скандалу з затриманням Романа Протасевича і примусовою посадкою літака Ryanair у Мінську).
- Після цього Росія почала не пускати німецькі літаки до себе, бо вони облітали Білорусь. У відповідь вже Берлін заборонив залітати російським літакам на територію Німеччини.
І що ж зробила Росія? Вона миттєво підняла руки. Бачите, чує Росія аргументи й змінює свою поведінку, коли реакція є чіткою, жорсткою і принциповою,
– заявив Дмитро Кулеба.
"Я своїм співрозмовникам німецьким сказав: якщо ви у нормандському форматі й у питанні припинення російської агресії в Україні будете діяти так само чітко, принципово і дієво, то Росія дуже швидко забереться з Донбасу. І будемо, безумовно, паралельно працювати для звільнення Криму", – підсумував він.
Зверніть увагу Німеччина за транзит газу через Україну після запуску "Північного потоку-2", – глава МЗС