Архів
Курси валют
Погода
   youtube @24
   Loading...
   google @24
   RSS СТРІЧКА
   Загальний RSS

   Топ новини

   Відео новини

   Яку процедуру імпічменту пропонує президент Зеленський

   Законопроект від Зеленського про імпічмент опублікували на сайті Ради
   Законопроект від Зеленського про імпічмент опублікували на сайті Ради / president.gov.ua

   Законопроект про імпічмент президента України, ініціатором якого є Володимир Зеленський, опублікували на сайті Верховної Ради. У ньому мовиться про тимчасову слідчу комісію, таємне голосування і вибачення перед президентом, якщо Рада не оголосить імпічмент.

   За яких умов розпочинають процедуру імпічменту

   Законопроект від команди Володимира Зеленського передбачає, що Верховна Рада може усунути президента України з посади "в разі вчинення ним державної зради або іншого злочину". 

   Читайте також: Зеленський подав у Раду законопроект про імпічмент президента – текст

   Процедуру розпочинають, якщо формується відповідне письмове подання, підписане більшістю народних депутатів від складу Верховної Ради, передбаченого Конституцією (зараз це – 450 депутатів, тобто більшість – 225 плюс хоча б один голос).

   Роль тимчасової слідчої комісії

   Одразу після початку процедури імпічменту Рада повинна створити тимчасову слідчу комісію. До її складу повинні входити народні депутати, спеціальний прокурор і спеціальні слідчі. Причому жоден з членів комісії не може бути таким, що має інтерес у розслідуванні, для проведення якого утворюється комісія.

   Окремо в законопроекті наголошено на вимогах до спеціального прокурора. Він повинен:
   – жити на території України щонайменше 10 років,
   – вільно володіти державною мовою,
   – мати вищу юридичну освіту,
   – мати щонайменше 10 років стажу роботи на посаді прокурора або слідчого,
   – не мати судимості.

   Таємне голосування в Раді

   Спеціальна тимчасова слідча комісія розслідує справу і готує висновки та пропозиції для їх розгляду Верховною Радою. Рада розглядає і здійснює за результатами розгляду таємне голосування щодо проекту постанови про звинувачення президента України. Голосують депутати окремо щодо кожного пункту звинувачення, якщо їх декілька.

   Важливо: постанова вважається прийнятою в цілому з тими пунктами звинувачення, за які проголосували не менш як дві третини народних депутатів від конституційного складу (за чинною Конституцією – 300 плюс щонайменше 1 голос).

   Що таке імпічмент? Процедура притягнення до суду вищих посадовців держави. Результат імпічменту – як правило дострокове припинення повноважень президента або іншого посадовця та усунення його з посади.

   Суд розглядає законність постанови

   Далі Верховна Рада має більшістю голосів ухвалити постанову про звернення до Конституційного та Верховного судів для одержання висновків. Після одержання висновків судів парламент розглядає їх і знову таємним голосуванням спеціальними бюлетенями голосує щодо постанови про усунення президента України з поста в порядку імпічменту.

   Важливо: цього разу щоб постанова вважалася прийнятою необхідні голоси трьох чвертей депутатів.

   Вибачення перед президентом

   Якщо Верховна Рада України не приймає постанову про усунення президента з поста в порядку імпічменту – головуючий на пленарному засіданні оголошує про припинення процедури імпічменту, роботи ТСК та вибачається перед президентом.

   Якщо ж Рада прийме відповідну постанову, з моменту оголошення дострокового припинення повноважень президента обов'язки голови держави виконуватиме голова Верховної Ради.

   Джерело: 24 канал
   powered by lun.ua
   Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
   Коментарі
   Більше новин
   Залиште відгук