Про це глава комітету написав на своїй сторінці у Facebook.
За його словами, у поданому депутатами від "Європейської солідарності" проєкті заяви немає нічого по суті процесу інтеграції в НАТО, а також не згадані жодні вимоги щодо законів чи рішень у сфері безпеки і оборони (як то, наприклад, схвалення законів про СБУ, розвідку тощо), на яких наполягає НАТО.
Проєкт заяви – суто схоластичний документ, який містить і відверті недолугості, як то згадку про "встановлену Конституцією України" безальтернативність вступу України в НАТО (хоч набуття членства в НАТО дійсно затверджено в Конституції, але слова "безальтернативність" в Конституції немає, а для заяв ВРУ такі деталі мають значення),
– написав він.
Яременко додав, що відповідно до регламенту проєкт заяви розглянуть на наступному засіданні комітету 13 листопада.
Також зазначимо, що у Києві відбулася спільна пресконференція генсека Єнса Столтенберга та президента Володимира Зеленського після засіданні комісії Україна – НАТО. Північноатлантична рада перебуває в Україні з офіційним візитом 30-31 жовтня.
Більше про візит керівників НАТО в Україну
- Візит північноатлантичної ради розпочався саме з Півдня України. Там вони відвідають постійну групу протимінних заходів. Чотири судна протимінної оборони з Румунії, Іспанії, Болгарії та Італії прибули в Одесу та здійснили патрулювання у Чорному морі.
- Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг також виступив перед курсантами Одеської морської академії.
- Зокрема, під час цього він прокоментував ситуацію із розведенням військ у Золотому-4 – такі дії оцінив позитивно. Водночас генсек нагадав Росії, що вона відповідальна за дотримання мінських угод.
Важливо! Курс України в НАТО і ЄС є закріпленим у Конституції держави. За таке рішення у лютому проголосував попередній склад парламенту, а тодішній глава держави Петро Порошенко підписав відповідні зміни.
Читайте також: Ми станемо першими, – Загороднюк анонсував перезавантаження роботи з НАТО
Що означають зміни до Конституції щодо ЄС та НАТО?Закон про стратегічний курс України щодо набуття повноправного членства у Євросоюзі та НАТО не визначає чітких дат чи кроків для вступу в Альянс чи Союз. Він чітко прописує, що євроатлантичний курс України є незворотним. Тому будь-які спроби політиків змінити курс України у напрямку Росії будуть трактуватися виключно як порушення Конституції України.
Скільки громадян підтримують вступ України до НАТО / Інфографіка 24 каналу