Президент України підкреслив, що зближення з ЄС – це дорога з двостороннім рухом, а деякі члени блоку – проти євроінтеграції України.

Важливо: Пресмарафон Зеленського: онлайн-трансляція конференції

Всі знають, що ми хочемо євроінтегруватися, попасти в Євросоюз, бути європейською країною. Це рішення людей, які є українцями. Це найголовніше. Я підтверджую і підтримую цей курс,
– сказав президент.

Зеленський зазначив, що всі країни ЄС мають хотіти бачити Україну в союзі та НАТО, але поки це не так. Президент каже, що все це через "різні причини". Однак він сподівається на налагодження відносин з цими країнами.

Я хотів би, щоб у нас налагодились нормальні відносини з усіма країнами, які поки що не підтверджують таку ж потужну підтримку, як ви (поляки – ред. 24 канал),
– сказав президент.

До речі, представники керівного органу НАТО планують відвідати Україну. Політики приїдуть в Одесу та Київ 30-31 жовтня.

Важливо! Курс України в НАТО і ЄС є закріпленим у Конституції держави. За таке рішення у лютому проголосував попередній склад парламенту, а тодішній глава держави Петро Порошенко підписав відповідні зміни.

Що означають зміни до Конституції щодо ЄС та НАТО?Закон про стратегічний курс України щодо набуття повноправного членства у Євросоюзі та НАТО не визначає чітких дат чи кроків для вступу в Альянс чи Союз. Він чітко прописує, що євроатлантичний курс України є незворотним. Тому будь-які спроби політиків змінити курс України у напрямку Росії будуть трактуватися виключно як порушення Конституції України.

НАТО
Скільки громадян підтримують вступ України до НАТО/ Інфографіка 24 каналу