Яка мета поїздки Єрмака і Кулеби до Берліну

Голова ОПУ на відеозустрічі з послами країн "Великої сімки" та Європейського Союзу розповів, що метою цієї поїздки є продовження консультацій про підвищення ефективності роботи переговірників у мінському та нормандському форматах.

Варто знати Зрив переговорів у ТКГ: у "представників" ОРДЛО виявили російські паспорти – фото

Заплановано, що Андрій Єрмак і Дмитро Кулеба зустрінуться в Берліні з главою МЗС Німеччини Хайко Маасом та помічником Ангели Меркель з зовнішньополітичних питань Яном Хеккером. Цей візит запланований на 2 червня, передає "Інтерфакс-Україна".

Які питання вони планують обговорити:

Єрмак і Кулеба під час зустрічі з Маасом планують обговорити вирішення питань, заблокованих у переговорах Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі. Йдеться про:

  • визначення нових пунктів перетину лінії розмежування на Донбасі,
  • встановлення режиму припинення вогню,
  • організація нового обміну полоненими.

Цікаво, що перед цим до Німеччини на переговори літав Дмитро Козак – так званий уповноважений Кремля з "українського питання". Однак за даними джерела "Інтерфаксу", візит Кулеби і Єрмака до Німеччини був узгоджений ще до візиту Козака.

Як українська влада просуває мінський процес?Останнім часом його намагаються активізувати, підвищуючи рівень переговірників. Зокрема, туди залучені віцепрем'єр – міністр з окупованих територій, заступники профільних міністрів та голови комітетів Ради.

Крім того, до переговорів планують долучити представників окупованих територій. Втім, як обіцяє влада, це будуть не представники бойовиків, а вимушені переселенці, у рідних містах яких нині триває війна.

Переговори у Мінську: коротко

Мінський протокол – миротворчий процес щодо війни на Донбасі, який проходить у Мінську. Він триває ще з 2014 року, коли були підписані перші домовленості так званий "Мінськ-1".

Усі переговори відбуваються за участі представників тристороннього контактної групи – України, Росії і ОБСЄ.

На переговорах представлені і бойовики, а підписи їхніх "представників" стоять на усіх документах. Втім у цьому процесі вони радше є спостерігачами, а підписи "представників" – лише приватними підписами без жодної юридичної сили.