Депутати Європарламенту закликають держави Євросоюзу підтримувати Україну зброєю у необхідних обсягах "до перемоги". За відповідний документ проголосував 451 депутат, проти – 46, ще 49 утрималися.

Читайте також Активи Росії на зброю для України: у Єврокомісії висловили нову пропозицію

Перемога України потрібна світові

Євродепутати наголошують, що головна мета підтримки України має полягати у тому, щоб вона перемогла у війні. Інакший результат загрожує серйозними наслідками, оскільки інші авторитарні правителі можуть задуматися про силові методи для досягнення своїх цілей.

Також вони наголошують, що не має бути "самовстановлених обмежень" на військову допомогу для України, і Європарламент вважає за необхідне надати Києву усе потрібне для того, щоб врешті повернути контроль над усіма окупованими територіями.

Репарації та санкції проти Росії

Резолюція закликає створити надійний правовий механізм для використання заморожених у ЄС російських активів на відбудову України та постраждалим внаслідок війни.

Росію потрібно зобов’язати сплатити репарації, накладені на неї, щоби вона зробила значний внесок у відбудову України,
– йдеться в документі.

Депутати закликали Євросоюз продовжувати чинні санкції проти Росії та Білорусі і розширювати їх. Йдеться про заборону імпорту російського урану і продукції металургії та припинення будь-якої ядерної співпраці з Росією. Ще однією необхідністю є накладення повного ембарго на ввезення до ЄС російської агропродукції, риби і морепродуктів, викопного палива, у тому числі скрапленого природного газу.

800 тисяч снарядів для України

  • Президент Чехії Петр Павел повідомив, що Чехія знайшла в третіх країнах світу 800 тисяч артилерійських снарядів, які можна було б викупити для України. Йдеться про боєприпаси калібру 155-мм та 122-мм.
  • Одне з головних питань – фінансування закупівлі. Водночас міністр закордонних справ Чехії закликав ЄС бути гнучким у питанні військової допомоги.
  • Журналісти Bloomberg 27 лютого повідомили, що Франція та Нідерланди підтримали план закупівлі боєприпасів за межами Європи. Це потрібно, щоб швидше доставити необхідне військове обладнання в Україну, оскільки сили нашої держави стикаються з продовженням наступу Росії.
  • Водночас у Бундестазі заявили, що Франція, Греція та Кіпр заблокували рішення купувати снаряди за межами Європи.