Брюссель 15 березня офіційно оголосив про замороження рахунків і заборону на видачу віз восьми російським посадовцям. Вони поповнили санкційний список осіб та компаній, які причетні до порушення територіальної цілісності України.

Читайте також: США пропонували направити кораблі в Керченську протоку: чому відмовилась Меркель

Хто потрапив під санкції?

У список санкцій загриміли російські моряки з кораблів "Смарагд", "Суздалец", "Дон" і прикордонники, які брали участь в захопленні українських моряків у Керченській протоці.

  1. Сергій Станкевич – контр-адмірал, начальник так званого прикордонного управління ФСБ Криму і Севастополя;
  2. Андрій Шеїн – капітан першого рангу, заступник начальника так званого управління берегової охорони ФСБ по Криму;
  3. Олександр Дворніков – командувач військами Південного військового округу РФ;
  4. Олексій Саляєв – командир корабля "Дон";
  5. Андрій Шипіцин – командир корабля "Смарагд";
  6. Олексій Шатохін – начальник так званої служби пункту управління ФСБ РФ у місті Керч;
  7. Руслан Ромашкін – начальник так званої служби пункту управління ФСБ РФ по Криму і Севастополю;
  8. Сергій Щербаков – командир малого протичовнового корабля ВМС РФ "Суздалец".

Тепер санкційний список Європейського союзу за порушення територіальної цілісності України зараз складається зі 171 особи і 44 компаній.

Які обмеження діють проти росіян до липня 2019 року?

- Обмеження доступу до первинного та вторинного ринків капіталу ЄС для 5 основних державних фінансових інститутів, їхніх контрольних дочірніх компаній, створених поза межами ЄС, а також для трьох найбільших російських енергетичних і трьох оборонних компаній;

-заборона на експорт та імпорт торгівлі зброєю;

-заборона на експорт товарів подвійного призначення для військових цілей або кінцевих споживачів у Росії;

-обмеження доступу Росії до деяких чутливих технологій і послуг, які можуть бути використані для видобутку й розвідки нафти.

Як Росія напала на Україну в Азовському морі?25 листопада 2018 року у районі Керченської протоки прикордонний корабель Росії протаранив буксир українських військових. Росія захопила 2 українських кораблі та взяла в полон 24 українських моряків. Їх згодом арештували в окупованому Криму та вивезли до московських СІЗО. Усі українські моряки заявили слідству в РФ, що є військовополоненими.

Вже майже рік Росія блокує в Азовському морі іноземні судна, що прямують до українських портів. Час затримки кораблів може сягати більше тижня. Через це українська економіка зазнає чималих збитків.

24 січня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла українську резолюцію по Азову, де Україна вимагає звільнення моряків і політв'язнів у Росії.