Сенцов у коментарі виданню "Дзеркало тижня" підкресив, що західні країни, зокрема США та Європа, грають свою гру. Тому Україні також варто навчитися робити своє, не звертаючи уваги ні на кого.

Радимо ознайомитися! Досвід Ізраїлю, як розвинутої інноваційної економіки

Як приклад колишній бранець Кремля наводить Ізраїль – "країну, оточену вороже налаштованими державами, які щодня вимагають її знищення".

Росія не вимагає нашого знищення. Так, вона хоче нас підпорядкувати та повернути в орбіту свого впливу. Але не змести поверхні землі. А Ізраїль хочуть знищити. Взагалі. І там сім мільйонів людей, які живуть в колишній пустелі. Де вони побудували успішну державу, успішну армію, успішну розвідку, контррозвідку, систему безпеки. І вони дають собі раду. Не одну війну вже виграли. І, як і раніше, залишаються економічно та політично розвиненою країною. Вони ведуть свою політику, не звертають уваги ні на кого. Вони – виживають,
– наголосив Сенцов.

На його думку, це приклад держави, яка має свій стрижень, свій хребет і кулаки, яка навчилася захищатися.

"Так і Україна повинна стати сильною в економічному, військовому, політичному плані. Без цієї основи з нами ніхто і ніколи не буде розмовляти. Ми нікому не будемо цікавими, завжди залишаючись об'єктом в чужій грі", – підкреслює колишній полонений.

Щодо рецептів, як такого досягти, то, на думку Сенцова, Україні передусім треба:

  • провести корінні реформи,
  • побудувати незалежну судову систему,
  • економічно розвинутися.

"Ось тоді ми будемо сильними. Звісно, сильна армія, сильні правоохоронні органи, які будуть займатися не "кришуванням" кримінального лівого бізнесу, а своїми прямими обов'язками. Без цього не буде нічого. Як немає зараз. Жоден з названих мною пунктів в Україні сьогодні не працює", – підсумував Олег Сенцов.

​Цікаво! Чого Путін хоче від України: думка Сенцова

Що відомо про Олега Сенцова: коротко

  • Його разом з іншим проукраїнським активістом Олександром Кольченком затримали 10 травня 2014 року в анексованому Криму.
  • Обидвох чоловіків звинуватили у підготовці терактів на окупованому півострові;
  • У 2015 році російський суд виніс Сенцову вирок у вигляді 20 років колонії суворого режиму, а Кольченку – 10 років.
  • У 2018 році Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх політв'язнів Кремля. Він також написав заповіт на творчість у разі своєї смерті. Політв’язень припинив голодування аж після 145 днів з його початку через загрозу примусового годування;
  • З полону Сенцов повернувся 7 вересня 2019 року в межах обміну України з Росією утримуваними особами за формулою "35 на 35". Разом із Сенцовим того дня з полону повернувся Кольченко та ще 33 українців.