Відповідну статистику оприлюднила пресслужба Міністерства оборони України.
Це цікаво: Вперше дівчата-танкісти присягнули на вірність українському народу: ефектні фото
Війна на сході внесла свої корективи. Дівчата не змогли залишатися вдома, коли в боях за свою землю, незалежність держави гинули їхні чоловіки, сини, друзі,
– зазначили у відомстві.
Статус учасника бойових дій за участь в Антитерористичній операції, а згодом в рамках Операції об'єднаних сил (з квітня 2018 року) надано 9916 жінкам, 166 жінок-військовослужбовців у період з 2014 року відзначені державними нагородами України.
До слова: Одяг для військових у 2020 році оновлять: на які зміни слід чекати оборонцям
Що відомо про жінок в українській армії?У сучасній Україні Збройні Сили доволі тривалий час залишалися традиційно одними з найконсервативніших щодо питання перебування жінок на військовій службі. З 2016 року жінок допустили до раніше закритих військових спеціальностей, зокрема і танкістів. Законодавчо ці права закріпили лише у 2018 році. Тож навчальні заклади потроху відкривають свої двері для дівчат.
З вересня 2019 року українські дівчата також зможуть навчатися у військових ліцеях та закладах вищої освіти. Сьогодні кількість жінок, які навчаються у військових вишах та навчальних підрозділах, складає 8% від загальної чисельності зарахованих на навчання.
За інформацією Генштабу, зараз в армії перебуває 27 074 жінок-військовослужбовців, з них 949 – старші офіцери. Для порівняння: минулого року в армії проходили службу 24 897 жінок, у 2017 році – більш ніж 23 тисячі, а в 2008 році їх було всього 1800.
Жінки в армії
Гендерна рівність в Україні: з якими обмеженнями стикаються українки