Голосіївський районний суд Києва відправив директора Департаменту муніципальної безпеки КМДА Ткачука під цілодобовий домашній арешт на два місяці. Його підозрюють у службовій недбалості через загибель людей біля зачиненого укриття.
Дивіться також Закрите укриття та затримання винних: все, що відомо про атаку по Києву у День захисту дітей
Ткачук відбуватиме арешт вдома
За версією слідства, Ткачук не забезпечив роботу доступних укриттів у Деснянському районі столиці, що призвело до загибелі трьох людей внаслідок повітряної атаки Росії.
Сам Роман Ткачук вважає підозру необґрунтованою. Адвокати заявили, що подаватимуть апеляцію.
Керівник Деснянської окружної прокуратури Києва Антон Єфімов раніше заявив, що Ткачуку, якого раніше не притягали до кримінальної відповідальності, не можуть оголосити запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Річ у тім, що правопорушення, за яке передбачено кримінальне покарання до 5 років позбавлення волі, у випадку Ткачука не передбачає такий захід.
Напередодні Ткачуку вручили підозру у неналежному виконанні службових обов'язків.
У КМДА повідомили, що Ткачук працює рятувальником близько 17 років. Він очолив управління з питань цивільного захисту КМДА у 2018 році та безпосередньо брав участь в операціях з ліквідації надзвичайних ситуацій у столиці.
У прокуратурі вважають, що Ткачук під час перебування на посаді не визначив реальні потреби фонду захисних споруд у столиці. Через це із 4655 укриттів лише 3041 об'єкт виявився придатним для використання. Решта – непридатні чи обмежено придатні.
Що відомо про трагедію у Києві
- Уночі 1 червня Росія завдала удару по Києву ракетами "Іскандер". Унаслідок падіння уламків у Деснянському районі столиці загинули троє людей: 9-річна дівчинка, її 34-річна мама і 33-річна жінка.
- Чоловік однієї із загиблих та жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.
- Після трагедії правоохоронці затримали трьох посадовців та охоронця медзакладу. Згодом їм оголосили підозри.