Зокрема, двоє маленьких українців. Крім того, близько 10 людей зазнали поранень. 24 Канал зібрав все, що відомо про цинічний ракетний удар по столиці, якого ворог завдав у День захисту дітей.
Читайте також Чергова атака з неба: у Києві під час обстрілу уламки влучили у поліклініку, загинули діти
Могли атакувати з балістики
Перший день літа. День захисту дітей. А росіяни здійснюють черговий напад на столицю і знов вбивають! Вбивають українських дітей,
– наголосив начальник КМВА Сергій Попко.
Він також зауважив, що ця атака пов'язана з застосуванням росіянами, ймовірно, оперативно-тактичних ракетних комплексів наземного базування. Сергій Попко зазначив, що ракети летіли не з літаків. Водночас додав, що точно про тип ракет повідомляють уже у Повітряних силах.
Наявна інформація свідчить про те, що всі повітряні цілі виявили та знищили сили і засоби ППО. Втім, не минулося без влучання уламків.
Що відомо про влучання уламків
У КМВА зазначили, що влучання уламків цілей ворога зафіксували у кількох районах. Відомо про пошкодження, а також жертв і постраждалих.
Деснянський район. Там зафіксували пошкодження житлового будинку, в якому вибиті вікна та двері. Також вибуховою хвилею зірвало балкон.
Крім того, є пошкодження нежитлового фонду:
- зафіксували падіння уламків на дитячу поліклініку;
- ще уламками пошкоджено дві школи – вибиті вікна та двері;
- пошкоджень від уламків зазнав дільничий пункт поліції;
- також уламки впали на дитячий садок, вибуховою хвилею винесло вікна.
Уламки впали на дитячу поліклініку / Фото КМВА
Дніпровський район. Відомо, що в одному з будинків через уламки сталося сильне задимлення. Крім того, вибуховою хвилею вибило вікна.
Наслідки падіння уламків у Дніпровському районі / Фото КМВА
Також уламки впали на адміністративну будівлю, пошкоджені припарковані автівки, кілька транспортних засобів згоріли. А ще уламки впали у дворах будинків, на проїжджій частині, а також на зелених зонах.
Дарницький район. Там в одному з житлових будинків через вибухову хвилю вибило вікна. Крім того, пошкоджень зазнав трубопровід гарячого водопостачання. Туди вже виїхала ремонтна бригада. Також уламки впали на нежитлову будівлю, зафіксували руйнування на першому поверсі. Ще уламки впали у дворах будинків і на проїжджій частині.
Що відомо про жертв і постраждалих
- У Дарницькому районі ніхто не постраждав від ракетного удару росіян.
- У Деснянському районі загинуло троє людей. Серед них – одна дитина. Що стосується постраждалих, то їх 10. Зокрема, одна дитина.
- У Дніпровському районі, за даними КМВА, постраждало 2 людей.
У поліції Києва о 07:49 уточнили дані щодо жертв і постраждалих. Правоохоронці кажуть, що поранення різного ступеня тяжкості зазнали 11 людей. У Деснянському районі загинули 33-річна жінка та 34-річна матір з 9-річною донечкою.
Як розповів наш журналіст, жертвами стали ті, хто намагався сховатися від ракетного удару. Люди бігли до поліклініки, де було єдине укриття для мешканців сусідніх будинків. Але вони не встигли дістатися до безпечного місця, коли на них упали уламки повітряних цілей ворога.
Міжнародний День захисту дітей. Вночі Росія знову вбила дитину в Києві. З 2014 року країна-терористка здійснює злочини проти маленьких українців. З 24 лютого 2022 року вже ніхто не має сумнівів – це справжній геноцид,
– наголосив глава ОП Андрій Єрмак.
Й оскільки окупанти атакували, ймовірно, балістичними ракетами, то українці просто не встигли перейти до безпечних місць. Як зазначили у КМВА, під час таких атак між оголошенням повітряної тривоги та вибухами часто минають лічені секунди. Тож потрібно бути максимально оперативними, щоб перебратися до укриття.
Але укриття було закритим
Можливо, жертв вдалося б уникнути, якби укриття у поліклініці було відкритим. За словами очевидців, люди бігли до сховища, але не змогли потрапити всередину. І в цей момент, на жаль, прилетів уламок.
З журналістами "Суспільного" спілкувався чоловік, котрий залишився вдівцем після ракетного удару. Він і наголосив на тому, що люди намагалися сховатися від загрози. І в цей момент життя декількох обірвалося.
Люди бігли в укриття, але воно було закрите і саме в той момент прилетіло,
– зазначив він.
Чоловік розповів, що укриття було закритим: дивіться відео
Ярослав зауважив, що уламки від ракет впали поблизу них. Сталося це через 10 хвилин після оголошення у столиці повітряної тривоги.
Після цього Віталій Кличко повідомив, що до поліклініки у Деснянському районі виїхали фахівці з департаменту муніципальної безпеки. Вони на місці з'ясовують, чому під час повітряної тривоги у людей не було можливості перейти до сховища медичного закладу.
Відповідальність за роботу укриття несе керівник медзакладу і глава районну, який має контролювати роботу укриттів, що є на мапі міста і повинні працювати,
– наголосив мер міста.
Він також зазначив, що сьогодні у терміновому порядку ухвалять рішення щодо дій відповідальних осіб.
Також деталями поділився глава Деснянської РВА Дмитро Ратніков. За його словами, директор поліклініки №3 повідомив, що працівник нічної зміни відкрив центральний вхід. Частина мешканців потрапила до укриття, а частина – ні. Власне, біля сховища і загинуло троє людей. Наразі працюють над встановленням деталей інциденту.
З самого ранку ведеться робота з керівництвом поліклініки та фахівцями департаменту муніципальної безпеки КМВА. Викликані на доповідь всі відповідальні особи. Будуть ухвалені жорсткі рішення відносно всіх відповідальних осіб після з'ясування всіх обставин,
– наголосив він.
Росіяни атакували балістичними і крилатими ракетами
Про використання балістики говорили у КМВА. Згодом у Генштабі зазначили, що ворог бив "Іскандерами". У Повітряних силах уже остаточно доповіли про те, чим окупанти атакували Київ у ніч проти 1 червня.
За даними відомства, близько 02:45 росіяни завдали чергового ракетного удару по столиці. Для цього використали як балістичні, так і крилаті ракети наземного базування з ОТРК "Іскандер".
Загалом окупанти випустили 10 балістичних і крилатих ракет. Вони били з північного напрямку – Брянської області Росії.
Повітряні сили ЗСУ змогли збити відразу всі повітряні цілі. Мовиться про 7 балістичних ракет "Іскандер-М" і 3 крилаті – "Іскандер-К".
Правоохоронні органи почали розслідування через закрите укриття
Служба безпеки України, прокуратура та поліція почали розслідування через замкнене укриття у будівлі дитячої поліклініки. Містяни розповідали, що раніше користувалися укриттям і воно завжди було відчинене. Чому 1 червня двері були замкнені – невідомо.
Очільник КМВА Сергій Попко заявив, що за трагедію відповідальна влада на всіх рівнях. Тому він вважає, що жоден керівник не може знімати із себе відповідальність до завершення слідчих дій.
Трагедія із загиблими під час ракетного обстрілу – це відповідальність влади на усіх рівнях – від керівників міста до голів району. Тому, ніхто – ні я, ні жоден інший керівник найвищої чи найнижчої ланки в цьому місті не мають права знімати із себе відповідальність до завершення слідчих дій,
– заявив Попко.
Він також зазначив, що слідство має встановити причину загибелі двох жінок та 9-річної дівчинки. За словами Попка, може бути 2 версії – винна людина, яка не відчинила бомбосховище, або фатальний збіг обставин.
Згодом стало відомо, що у Київській міській адміністрації та у Департаменті муніципальної безпеки та охорони здоров'я почалися обшуки через закрите укриття.
Влада ухвалила важливі рішення через трагедію
Трагічні наслідки нічної атаки привели до важливих рішень. Зокрема, у КМДА заявили, що відтепер всі укриття будуть відкриті постійно. За словами директора Департаменту муніципальної безпеки КМДА Романа Ткачука, раніше їх тримали закритими з двох причин:
- в укриттях провели ремонтні роботи;
- влада хвилювалася, що безхатьки та вандали організовуватимуть там притулки.
Відтепер всі укриття та бомбосховища повинні постійно бути відкритими. Якщо кияни побачать замкнене укриття, то можуть звернутися на гарячу лінію 101 або до колл-центру Київської міськради за номером 1551. На місце виклику прибудуть рятувальники, які зірвуть замки, навіть якщо це приватна власність.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль прокоментував ситуацію у Києві як неприпустиму. Після гибелі людей на порозі укриття в Україні перевірять роботу усіх сховищ. Шмигаль наголосив, що укриття у будь-який час доби під час повітряної тривоги мають бути доступними для всіх людей.
Реакція Зеленського та ОП на трагедію
Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що це дуже поганий сигнал для влади. Проте він запевнив, що інцидент буде відпрацьовано, внесуть корективи й відповідні люди будуть покарані.
"Треба жорстко карати за те, що бомбосховище було закрито, коли пролунав сигнал повітряної тривоги", – наголосив Подоляк.
Володимир Зеленський під час візиту до Молдови прокоментував трагедію в Києві. Він заявив, що реакція буде твердою. Він натякнув, що "може бути нокаут", проте спочатку йому треба повернутися в Україну й заслухати всі доповіді щодо трагедії.
Нам Росії...цих ворогів мало. У нас, як бачите, є ще й внутрішні,
– прокоментував Зеленський.
У Києві затримали винних
Офіс генпрокурора повідомив, що затримав 4 осіб, винних у загибелі людей через замкнене укриття. Правоохоронці затримали:
- першого заступника Деснянської РДА,
- директора медзакладу,
- його заступника,
- охоронця поліклініки.
Нині затриманим посадовцям готують повідомлення про підозру за фактом службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки. Охоронцю також готують підозру, але за іншим фактом – залишення в небезпеці, що призвело до смерті.
Слідчі дії наразі тривають.