Росія й далі посилюватиме тиск на Білорусь, щоб вона офіційно долучилася до війни проти нашої країни. Про це 24 каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан.
До теми Мусимо бути готові до будь-якої ситуації: у ДПСУ розповіли, яка ситуація на кордоні з Білоруссю
Коли може початися наступ, якщо Путін дотисне Лукашенка
Так, росіянам потрібно продати бодай якийсь "позитивний момент" своєму електорату, пов'язаний з війною проти України. Це може бути як вступ білоруських військових у бойові дії, так і повна анексія Білорусі та створення спільної держави або входження останньої до складу Росії. Тобто країна-агресорка може діяти, як у випадку з українським півостровом Крим та ще 4 нашими областями.
Тут є кілька варіантів і всі вони можуть обговорюватися під час візиту російського диктатора Владіміра Путіна до Білорусі, що відбудеться вже завтра, 19 грудня.
Білоруська армія не готова воювати з українською і не буде готовою ще щонайменше кілька місяців. Найближча проблема, яка може виникнути в українських військ на Півночі, буде весною наступного року,
– сказав військовий експерт.
До цього часу Білорусь зможе зібрати свій мобілізаційний ресурс. Утім, найближчим часом проблем від білоруських військових найімовірніше не буде.
Світан оцінив загрозу наступу з боку Білорусі: дивіться відео
Якщо не вийде використати білорусів, то хоч територію їхньої країни
Водночас є інший варіант, пов'язаний з повторенням нападу російських військ на Україну з території Білорусі. Як це було на початку повномасштабного вторгнення в лютому.
Цей план лежить на столі у Путіна. Для цього йому щонайменше необхідна білоруська територія, щоб завезти певну кількість військ через Білорусь і знову напасти з Півночі,
– зазначив військовий експерт.
На його думку, навіть для виконання такого плану очільнику Кремля знадобиться час – щонайменше 2 – 3 місяці. За цей час країна-агресорка зможе перекинути свої війська.
Чому Білорусь поки не готова до протистояння з Україною
Наразі білоруси не готові до прямого зіткнення з українською армією. Насамперед кількісно, оскільки зараз країна має готових близько 15 тисяч осіб.
Ця кількість військ є недостатньою для виконання будь-якого наступального завдання,
– пояснив Світан.
За його словами, для того, щоб здійснити наступ на Україну, білорусам треба підготувати військо близько 60 – 70 тисяч військових. Їхній мобілізаційний резерв має таку кількість військових.
"Загалом технічна готовність запустити цей процес у Лукашенка є. Він зможе набрати на весну певну кількість військ", – підкреслив військовий експерт.
Що може завадити Лукашенку долучитися до війни
Окрім того, ще є три фактори, які впливають на можливість вступу Білорусі у війну, а саме:
- немає політичної готовності;
- немає ухвалення рішення щодо самих військ, тобто може бути внутрішній опір білоруських військових щодо вступу у війну;
- білоруський народ точно проти війни з Україною.
За його словами, самопроголошений президент Білорусі буде ніби затиснутий між двома вогнями. З одного боку, це білоруський народ та його суспільна думка, а з іншого – тиск російського військово-політичного керівництва.
Візит Путіна до Білорусі: що відомо
- Російський диктатор прибуде до Білорусі 19 грудня. Під час свого візиту він зустрінеться з Алєксандром Лукашенком. Аналітики з Інституту з вивчення війни вважають, що він намагатиметься тиснути на Лукашенка, щоб той пішов на поступки російсько-білоруської інтеграції.
- Командувач Об'єднаних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв зазначив, що у Путіна є чітка мета візиту до Білорусі. Він намагатиметься переконати Лукашенка долучитися до операції на суходолі.
- Зауважимо, що востаннє Путін зустрічався з Лукашенком у Мінську ще у 2019 році. На зустрічі також будуть присутні міністри оборони Білорусі та Росії Віктор Хренін та Сєргєй Шойгу.