Про це 24 каналу повідомив міжнародний аналітик Олександр Краєв. За його словами, теперішні санкції щодо Калінінграда плавно виходять із суто економічного контексту на перевірку зі сторони Заходу.

До теми У 7 пакеті санкцій відкоригують позицію щодо транзиту товарів через Литву в Калінінград, – ЗМІ

Захід хоче перевірити Росію

За словами аналітика, у ситуації із вступом до НАТО Фінляндії та Швеції всі побачили, що Росія може відступати, якщо їй дати сувору відповідь. Тобто не лише промовчати чи висловити своє незадоволення, а чітко заявити, що в разі будь-яких дій агресорки в цих країн вже є гарантії, і Захід відповідатиме силою.

Захід показав силу в ситуації із Фінляндією та Швецією. Тепер він хоче знову перевірити Росію. Хоче побачити, як вона реагуватиме, якщо все ж міжнародне право почне діяти,
– заявив Краєв.

Чи послаблять санкції

Як зазначив аналітик, ситуація з Калінінградом поки залишається дуже напруженою. Однак все ж вона схиляється більше на нашу користь та на користь західних партнерів України.

"Поки важко уявити, що будуть такі умови, щоб Європейський Союз чи Захід в цілому зняв санкції з Калінінграда або послабив на нього тиск", – зауважив він.

Росія не може відповісти

Крім того, Краєв наголосив, що канцлер Німеччини Олаф Шольц знову у своїх найкращих традиціях заявив, що з Калінінградом зовсім інший випадок. Мовляв, вони розривають територію Росії, а так не можна.

Читайте також Росія хоче, аби ЄС натиснув на Литву, – євродепутат про "блокаду Калінінграда"

Однак, як зауважив аналітик, Шольц – єдиний, хто так сказав. Зараз із такою заявою канцлер Німеччини опинився на маргінесі.

"Я швидше вболіваю за те, що Захід свою позицію стосовно Калінінграда не змінить. Водночас Росія насправді поки сама не знає, що вона може цьому протиставити", – зазначив Краєв.

Краєв пояснив напругу в "блокаді" Калінінграда: дивіться відео


Санкції щодо Калінінграда: що відомо

  • У Литві заявили, що їхня залізниця припиняє транзит низки російських товарів до Калінінграда, які потрапили під санкції Європейського Союзу. Мовиться про майже 50% усіх вантажів, які доставляють із Росії.
  • У Кремлі одразу ж відреагували на введення в дію таких санкцій. Рупор Володимира Путіна Дмитро Пєсков назвав такі дії "незаконними", а голова комісії Ради Федерації із захисту суверенітету Андрій Клімов почав погрожувати Євросоюзу "розв'язаними руками".
  • Глава литовського МЗС Габріелюс Ландсбергіс відповів на погрози Росії. Він заявив, блокада товарів у Калінінград – це не рішення Литви, а всього лиш наслідок санкцій Євросоюзу, про які було відомо ще з березня 2022 року.