Про це 24 каналу розповів депутат Європарламенту від Литви Пятрас Ауштрявічюс. Він каже, що країна не оголошувала Росії жодної "економічної війни". Вона лише підтримує санкції ЄС.

До теми Намертво блокують смертоносний транзит Росії, – у Зеленського оцінили принциповість лідера Литви

Ауштрявічюс вважає, що питання "блокади Калінінграда" стосується більше не Литви.

"Це "російська гра" – вони хочуть не тільки послабити санкції, а й роздути питання, що впровадження санкцій проти Росії не продумано", – відповів депутат.

Ауштрявічюс зазначив, що там усе продумано. Регламент не передбачає транзиту санкційних товарів в Калінінград через Литву.

Однак Росія хоче, щоб ЄС якимось чином натиснув на Литву у питанні так званого "коридору до Калінінграда". Це ми розуміємо, це вже не вперше,
– сказав він.

Депутат наголосив, що Євросоюз не буде вирішувати це питання за Литву.

"Литва ніколи на це не погодиться, як і не погоджується Польща. Ми в цьому не зацікавлені. Литва цілком підтримує санкції. Ми знаємо, чого хоче Росія, і підтримуємо Україну", – пояснив він.

Ауштрявічюс додав, що інформаційна ескалація Литви з боку Росії вже відбувається. У Кремлі цю країну називають особливим ворогом.

Але ми не беремо участі у цій грі. До того ж Росія має пам'ятати, що наша країна закривається 5 пунктом договору НАТО, тому ми готові прийняти всі виклики від Росії,
– підсумував депутат.

Євродепутат вважає, що Росія хоче, аби ЄС натиснув на Литву: відео


Росія погрожує Литві: важливе

  • Литва заявила, що припиняє транзит російських товарів, які потрапили під санкції ЄС, до Калінінграда через залізницю.
  • У Росії одразу ж почалась істерика. У Кремлі вимагають негайного зняття блокади з Калінінграда, а також погрожували "вживанням заходів" та "розв'язаними руками".
  • Литва відповіла на погрози Росії через "блокаду Калінінграда". У МЗС наголосили, що лише виконують санкції, які запровадив ЄС.
  • Після цього Росія вирішила перейти до конкретних погроз Литві. А згодом почали військові навчання в Калінінградській області з артилерії та навчання десанту в Балтійському морі.
  • Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко взагалі заговорив, що у такий спосіб Литва фактично оголосила війну.
  • Але президент Литви Гітанас Наусєда 25 червня заявив, що жодних поступок для Росії не буде. “Абсолютно зрозуміло, що Литва буде впроваджувати санкції ЄС, і не може бути розмов про якісь "коридори", – сказав він.
  • Литовський політолог Вітіс Юрконіс повідомив, що Литва готувалася до подібного розвитку подій 8 років. Тривалий час були діалоги з НАТО та Брюсселем, усі ризики Литва розуміє та готова йти на них.
  • МЗС України також стало на захист литовських друзів. Міністр Дмитро Кулеба заявив, що Росія сама винна у наслідках вторгнення в Україну.