Про це президент Володимир Зеленський заявив під час виступу на саміті "Україна – Південно-Східна Європа", передає 24 Канал.
До теми Зеленський вперше прокоментував зрив "Рамштайну"
Що сказав Зеленський про можливість закінчити війну не пізніше 2025
Президент наголосив, що українська Формула миру буде готовою "з усіма умовами" в листопаді 2024 року. Також український лідер зазначив, що реальним кроком до миру буде запрошення України в НАТО.
У жовтні, листопаді та грудні ми маємо реальний шанс зрушити ситуацію в бік миру та довготривалої стабільності. Ситуація на полі бою створює можливість зробити цей вибір – вибір на користь рішучих дій для завершення війни не пізніше як у 2025 році,
– сказав Зеленський.
Він також зауважив, що Україна розраховує у цьому питанні на лідерство президента США Джо Байдена, а також на потужні та мудрі кроки Великої Британії, Франції, Німеччини та Італії, які принесуть безпеку та мир у Європу.
Окрім того, глава держави підкреслив, що якщо у НАТО пошлють сигнал, що для України є місце в Альянсі, і це буде належним чином підтверджено, тоді Путін геополітично програє.
До слова, Володимир Зеленський 7 жовтня також анонсував, що українцям буде розкрито пункти Плану перемоги України. Це станеться після повного узгодження всіх пунктів і поглядів на ситуацію з партнерами. Тоді документ оприлюднять для наших громадян.
Союзники очікують змінення позиції Зеленського щодо закінчення війни
- Журналісти Bloomberg зазначили, що союзники очікують від України більш гнучкий план закінчення війни в Україні. Наразі серед вимог української сторони є повний вихід Росії з території України та членство в НАТО.
- У виданні також зазначили, що союзники України все більше придивляються до мирного завершення війни шляхом переговорів. Водночас інші чиновники, з якими поговорили журналісти, розповіли, що на чинного американського лідера Джо Байдена "тиснуть", аби він надав Україні офіційне запрошення до НАТО.
- Водночас сам Володимир Зеленський наголошував, що Україна пропонує нашим партнерам визначитись, як вони бачать завершення цієї війни. А також визначити місце України саме у глобальній архітектурі безпеки.