Таку думку в ефірі 24 Каналу висловив американський політолог Раміз Юнус. Спроба "повстання" була результатом домовленостей між міноборони Росії та ФСБ з метою усунення Путіна від влади.
Дивіться також Заколот Пригожина посилив параною Путіна: чи можливі масштабні бунти в оточенні диктатора
Сценарій, який ми спостерігаємо нині, вже двічі був реалізований в історії сучасної Росії. Вперше 1991 року, під час серпневого путчу, коли формально Михайло Горбачов зберіг владу, але силові структури не підтримали його і фактично "злили". Невдовзі Горбачов змушений був скласти повноваження першого президента СРСР,
– пояснив політолог.
Той самий сценарій російські силовики використали вдруге, щоб замінити Бориса Єльцина на посаді президента своєю людиною. Путін на той час не був найбільш вдалою кандидатурою, але влаштовував усі сторони та став керманичем Росії у 2000 році.
"Мавр зробив свою справу, мавр може йти"
Сьогодні вежі Кремля за ідентичною схемою "зливають" Путіна, процес ще не завершено. "Повстання" Пригожина 24 червня стало початком боротьби за владу й означило розкол у політичних колах та суспільстві, але заколот триває.
"Ми не знаємо, хто переможе у цій боротьбі: міноборони, ФСБ, служба зовнішньої розвідки, головне управління Генштабу, кримінальний олігархат, – багато що може змінитися. Зараз відбувається перерозподіл не лише матеріальної власності, а й сфер впливу всередині країни та за її межами", – проаналізував Раміз Юнус.
Силові структури "зливають" Путіна: дивитись відео
Забудьте про російську опозицію – її не існує
Наступним президентом Росії буде той, кого оберуть спецслужби й силові структури, які зараз ведуть боротьбу за владу.
"Забудьте про існування російської опозиції. Це все мильні бульбашки, накачані увагою західних ЗМІ та грантами. Так, як Єльцина і Путіна обрали із політичної еліти, зі спецслужб, так само оберуть і наступного президента. Це буде компромісна кандидатура, з якою погодяться усі сили, що нині "зливають" Путіна", – сказав політичний експерт.
Путін: початок кінця
- Глава української розвідки Кирило Буданов заявив, що в Росії варіанти зміни влади розглядають вже понад рік. Генерал-майор пояснив, що "дворцовий" заколот може бути, проте ми його не побачимо.
- Після заколоту Пригожина колишнього командувача військ окупантів Сєргєя Суровікіна заарештували, повідомили ЗМІ. Офіційні джерела цю інформацію не підтвердили, однак з 25 червня Суровікін не виходить на зв'язок зі своєю родиною.
- Прогнозують, що у Росії почнуть шукати винних у спробі заколоту від Пригожина. І зараз цілком ймовірно, що різні генерали та полковники почнуть звинувачувати один одного.